Płatność kartami w kasynach online

płatność kartami kredytowymi za gry onlineWspółcześni operatorzy rozrywki on-line muszą zadbać o wdrożenie pewnych metod płatniczych. Karty kredytowe i debetowe wydają się tutaj pewniakami. To najprostsze i najszybsze sposoby płatności online w kasynach. Jest to przy tym w pełni bezpieczne, co w dobie wielu oszustw internetowych również będzie cenne. Biorąc pod uwagę te aspekty, a także pozostałe, które omawiamy dalej, zdecydowaliśmy się przygotować dla was artykuł, który opisuje wszelkie możliwości powiązane z płatnościami. Sprawdźcie jak jest to wygodne, a potem do dzieła!

Na początek omówimy trzy typy kart, tych najpopularniejszych w Polsce i za granicą. Są to oczywiście Visa, Mastercard oraz Maestro. Niemalże na pewno użytkujecie jedną z nich, co można łatwo sprawdzić, wystarczy sięgnąć do portfela. Polskie banki współpracują właśnie z nimi.

VISA

Świetnie znana w naszym kraju, głównie za sprawą powszechności wydawania takich kart w bankach, gdzie posiadamy konta. Jak sami o sobie piszą: „Wizją organizacji Visa Europe jest umożliwienie klientom płacenia, a detalistom otrzymywania zapłat za towary i usługi środkami płatniczymi Visa, w sposób wygodny i bezpieczny, w każdym miejscu, i o każdej porze, z użyciem dowolnego urządzenia. Dlatego rozwijamy innowacyjne rozwiązania płatnicze, takie jak Płatności zbliżeniowe Visa, Mobilne płatności zbliżeniowe Visa Rozwiązania są wprowadzane w różnych krajach zgodnie z lokalnymi uwarunkowaniami oraz decyzjami banków członkowskich Visa.” Jest to przede wszystkim proste i szybkie, aczkolwiek o tym jak płacić za pomocą kart płatniczych napiszemy jeszcze w dalszej części tego wpisu. Generalnie opisane powyżej funkcje jak płatności zbliżeniowe, kartami, mobilne czy też Android Pay czy Visa Checkout dają szerokie spektrum możliwości, aczkolwiek wiadomym wydaje się fakt, że z punktu widzenia graczy nie wszystkie będą tu istotne.

MASTERCARD

Wystarczy tu wspomnieć o najbardziej standardowym modelu kredytowym: „Pozwala Ci cieszyć się większą swobodą finansową dzięki akceptacji na całym świecie. Możesz teraz kontrolować swoje wydatki, dokonując transakcji również w miejscach, które nie akceptują gotówki – sklepy internetowe lub hotele. Nieprzewidziane koszty nigdy już nie będą dla Ciebie zaskoczeniem.” Jakie są ich zalety? Dzięki karcie Standard Mastercard zyskujecie większą elastyczność finansową oraz dostęp do wielu dodatkowych korzyści. Karta ta jest akceptowana w milionie lokalizacji. Dodatkowo jest chroniona programem Zero Liability przed nie autoryzowanymi transakcjami. Dokładne benefity karty mogą się różnić w zależności od dostawcy karty. Prosimy o weryfikację u Twojego wydawcy karty. Wspomnieliśmy o kredytówce, ale pamiętajcie o płatnościach zbliżeniowych, kartach debetowych i przedpłaconych. Wybór jest tu spory i każdy zapewnia dobrą współpracę z bukmacherami i kasynami on-line.

MAESTRO

Maestro jest jedną z kart, które należą bezpośrednio do systemu MasterCard. Zapewnia ona bezpośredni dostęp do waszej gotówki, która znajduje się na twoim rachunku bankowym. Dotyczy to przypadków zarówno w Polsce jak i za granicą. To łatwy dostęp do pieniędzy, który daje poczucie komfortu i głównie wygody. Kartą Maestro możecie posługiwać się już w ponad 100 krajach na całym świecie. Zapłacicie nią w sklepach, restauracjach oraz wypłacając pieniądze z bankomatów oznaczonych konkretnym logo Maestro. Opcja ta często wykorzystywana jest w kasynach i u bukmacherów, głównie ze względu na natychmiastowy proces wpłat.

BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ WPŁACANIA GOTÓWKI

Powinniście wiedzieć, że każda posiadana przez was karta płatnicza jest zabezpieczona przez dwa odrębne kody. Są one skonstruowane w oparciu o rozbudowane algorytmy. Są też zapisane na pasku magnetycznym w postaci dwóch oddzielnych ścieżek: - kod CVC1 / CVV1. Jeśli użytkujecie takie karty, prawdopodobnie już teraz mieliście z nimi styczność. Są one sprawdzane podczas transakcji wykonywanych z fizycznym użyciem karty: każdorazowo! Podczas przeciągania paska magnetycznego przez terminal płatniczy kod zostaje automatycznie wyszukany i zweryfikowany przez wystawcę karty. Natomiast jeśli chodzi o kod CVC2 / CVV2 to  umożliwia on przeprowadzanie transakcji typu „card-not-present” realizowanych bez konieczności fizycznej obecności karty u sprzedawcy.

Jak to działa? Kod CVC2 / CVV2, podobnie jak i numer PIN nigdy nie powinien być ujawniany osobom trzecim. Dobrze abyście pamiętali, że banki traktują udostępnienie kodu CVV2 / CVC2 osobom niepowołanym jako złamanie zasad bezpieczeństwa. Obowiązują one wszystkich posiadaczy karty. W przypadku nieautoryzowanych transakcji będących skutkiem tych zachowań, odmawiają one zwrotu pieniędzy.

JAK TO DZIAŁA?

Zakładając konto i myśląc o pierwszym depozycie zawsze macie kilka opcji wyboru. W przypadku kart płatniczych (zarówno debetowych jak i kredytowych) konieczne jest udostępnienie pełnych informacji o waszej karcie. Mamy tu na myśli zarówno jej numer, jak i kody podane powyżej. Do tego dochodzą wszelkie dane posiadacza, które muszą być zgodne z waszymi danymi. Później w procesie weryfikacje każda niejasność na pewno zostałaby wykryta.

Jeśli już uzupełnicie te dane i dodacie swoją kartę do systemu, późniejsze płatności na konto gracza będą błyskawiczne. Wystarczy jedynie wskazać wpłacaną wartość, a następnie skorzystać z kodu bezpieczeństwa lub innej formy zabezpieczenia, by dokończyć i sfinalizować cały proces.

Kasyna które akceptują karty kredytowe