Ruletka online - strategie i systemy gry

Ruletka online strategie

Od dawna ruletka nazywana jest królową kasyn. Jest to najbardziej dostojna i niezwykle emocjonująca gra, która ma za sobą już kilkaset lat historii. Typowa ruletka jest niezwykle ceniona za to, że pozwala graczom zarówno na bezpieczne i nieskomplikowane zakłady jak i takie, które wiążą się z większym ryzykiem, ale też i wyższymi wygranymi.

Gracze mają w ruletce online zakłady przynoszące wygrane w stosunku 1 do 1 jak i 35 do 1, czyli ich rozpiętość jest całkiem spora.strategie gry w ruletkę online

Ponieważ ruletka online jest bardzo dochodowa dla kasyna internetowego, dlatego też od dawna gracze szukają sposobów na zwiększenie swej przewagi nad kasynem, a raczej zminimalizowanie przewagi kasyna. Dlatego też od dawna jak i obecnie ruletka strategie posiada bardzo dobrze rozpisane, a wielu graczy korzysta ze sprawdzonych i przynoszących wygrane sposobów.

Ruletka online – krótka historia

Typowa ruletka jest niezwykle popularną i jedną z najstarszych gier hazardowych w historii.

Jej pierwsze prymitywne modele wykorzystywane już były w okresie pierwszych cywilizacji. Jednak to dopiero badania matematyczne w XVII wieku sprawiły, że powstała przybliżona do dzisiejszej wersja, jaka miała służyć rachunkowi prawdopodobieństwa. Posiadała ona 36 pól od 1 do 36. dopiero potem została ulepszona dla kasyn o jedno pole oznaczone jako 0.

W tym momencie kasyna minimalnie, aczkolwiek w sporym stopniu zwiększyły swą przewagę nad graczami.

W Stanach Zjednoczonych posunięto się jeszcze bardziej, gdzie do 0 dodano jeszcze pole z dwoma zerami, co w konsekwencji jeszcze bardziej zwiększyło przewagę kasyna.

Ponieważ zasady ruletki online wiążą się z matematycznym rachunkiem prawdopodobieństwa, dlatego też od samego początku wielu graczy zaczęło tworzyć obliczenia, dzięki którym wykonywali oni dla siebie strategie gry.

Dzięki takim strategiom mogli być pewni, że na koniec mogą odejść od stołu nawet z minimalną wygraną.

Do dziś wiele się z tych strategii gry w ruletkę online nadal jest wykorzystywanych przez graczy w kasynach internetowych. Ruletka strategie jedne przynoszą większe, inne mniejsze wygrane. Wszystko zależy od znajomości zasad, obranej gry czy też po prostu szczęścia.

Ruletka online strategie – obstawianie kolorów i parzyste/nieparzyste

Bez wątpienia obstawianie kolorów to jedna z najlepszych i najpopularniejszych rzeczy, jaką niesie nam ruletka strategie. W tym wypadku każde odniesione zwycięstwo podwaja nasz zakład, a szanse na zwycięstwo wynoszą w tym wypadku 50/50. jest to typ zakładów zewnętrznych, czyli takich, które wiążą się z niższym ryzykiem.

Nasza decyzja tutaj polega jedynie na ustaleniu stawki początkowej, a następnie wyborze jednego z kolorów: czarnego lub czerwonego.

Każdy z numerów na kole posiada kolor, wyjątkiem jest tylko 0, które jest zielone i odróżnia się od reszty. Jest to wyjściowy zakład, który można wykorzystywać także i w innych strategiach w ruletce. Jego największą zaletą jest to, że szanse na wygarną są praktycznie równie 50 do 50, czyli obstawiając cały czas jeden z dwóch kolorów możemy równie dobrze sporo wygrać, przegrać jak i wyjść na zero.

Za każdym razem gdy padnie na nasz kolor, to kasyno wypłaca nam podwójną stawkę zakładu. Czyli przy kilku dobrych rundach możemy mieć 2 razy więcej pieniędzy niż postawiliśmy w zakładzie.

Zaletą tego zakładu ruletki online jest także to, iż jest on niezwykle prosty i może być łączony z innymi strategiami. Wadą jest tylko wysokość wygranych.

Drugą podobną metodą obstawiania zakładów w ruletce online jest wybór między parzystymi a nieparzystymi polami. W tym wypadku zasada jest taka, że wybieramy tylko tą jedną z opcji. Przy 0 lub przeciwnym wyniku przegrywamy zakład. Mamy tutaj te same wady i zalety, co w przypadku obstawiania kolorów, czyli jest to bezpieczny typ zakładów, lecz z najniższymi wygranymi.

Przejdźmy teraz do prawdziwych strategii gry w ruletkę online, które związane są także z tymi dwoma zakładami.Jak grać w ruletkę online

Ruletka online strategie – Martingale

Jeśli często myślimy o tym, jakie ruletka oline strategie ma powiązane ze sobą, to od razu na myśl może przyjść nam Martingale.

Jest to najstarsza strategia w tej grze hazardowej, której początki sięgają XVIII wieku. Pochodzi ona od przekręconego nazwiska Johna Henryego Martindale, który jako właściciel kasyna w Londynie zachęcał swych klientów do stosowania tej strategii.

Jest to rodzaj obstawiania zakładów, w którym można wykorzystać 3 typy zakładów: czerwone lub czarne, parzyste lub nieparzyste oraz połówki stołu, czyli 1-18 lub 19-36.

Zasadą tutaj jest jak największe zmniejszenie przewagi kasyna nad graczem. Całą istotą tego niezbyt skomplikowanego systemu jest podwajanie zakładu po każdej przegranej oraz późniejszy powrót do początkowej stawki w sytuacji wygranej. Ważne jest tutaj obranie tylko jednej drogi, czyli przykładowo stawiamy przez cały czas tylko na czerwone.

Za żadne skarby nie należy nie zmieniać swojej decyzji w trakcie gry. Nawet jeśli przegramy 10 kolejnych zakładów, to przy 11 w sytuacji wygranej będziemy o jedną jednostkę do przodu.

Zawsze na końcu osiągniemy tę minimalną przewagę, a przecież nie jest powiedziane, że porażek będzie więcej niż wygranych. Taka strategia da nam stabilny zysk. Jednak należy się nastawić, że ostateczna wygrana wcale nie będzie wysoka.

Czytaj więcej: System gry w ruletke Martingale - Zasady i Szanse

Ruletka online strategie - D’Alembert

Jean Le Rond D’Alembert to matematyk, który w XVIII wieku wymydlił swoją strategię, jaka obecna jest w ruletce do dziś. Została ona oparta na teorii rachunku prawdopodobieństwa. Podobnie jak w przypadku Martingale tutaj też stosujemy jedne z zakładów zewnętrznych dwubiegunowych.

Naszym zadaniem jest wybór tylko jednej z opcji, której będziemy trzymać się przez całą grę. Konieczne do tego jest określenie stawki początkowej oraz skoku. Taki skok oznacza kwotę, którą w razie porażki lub zwycięstwa będziemy dodawać do kolejnego naszego zakładu.

Po każdym zwycięstwie należy zmniejszyć stawkę poprzedniego zakładu, a w przypadku przegranej zwiększać ją o obraną przez nas wartość jednostki. Przykładowo startujemy z 10 złotymi na koncie. Przy wygranej nasz kolejny zakład to 9, a przy porażce to 11.

W ostatecznym rozrachunku również wyjdziemy z kasyna online z co najmniej minimalną wygraną w kieszeni.

Czytaj więcej: System gry w ruletkę d'Alemberta - Zasady i Szanse

Ruletka online strategie – Fibonacci

Fibonacci to ostatnia z trzech najbardziej popularnych, jakie ruletka online strategie ma nam do zaoferowania. Wywodzi się ona ze średniowiecznego ciągu Fibonacciego.

W takim wypadku za każdym razem, gdy ponosimy porażkę, nasza stawka musi urosnąć zgodnie z obowiązującym ciągiem matematycznym.

Jeśli jednak odnosimy zwycięstwo, to wtedy cofamy się o dwa numery w sekwencji.

Jest to bardzo proste, albowiem sekwencja zaczyna się od pierwszego numeru lub innego w hierarchii i w przypadku wygranej powracamy do początku.

Przy przegranej gramy aż do momentu wygranego zakładu. Taka strategia gwarantuje stabilne zyski, małe wartości zakładu.

Wydaje się ona skomplikowana, lecz wystarczy zaledwie chwila na jej opanowanie.

Czytaj więcej: System gry w ruletkę - Fibonacciego

Inne popularne systemy gry w ruletkę online:

System gry w ruletkę - Labouchere

System gry w ruletkę Bonda

System gry w ruletkę Perseusz

System sekwencyjny gry w ruletkę

System gry w ruletkę - Grająca Szóstka

System gry w ruletkę - Grający Tuzin

System gry w ruletkę - 1+3

System gry w ruletkę - 4 z 4 w 9

System gry w ruletkę - 24

System gry w ruletkę - 63

System gry w ruletkę - 144

System gry w ruletkę - 1296

System gry w ruletkę - 300

System gry w ruletkę - Charlotte

System gry w ruletkę - Shauna

System gry w ruletkę - Kaskada

System gry w ruletkę - Nieobstawiony Tuzin

System gry w ruletkę - Nieobstawiona Dziewiątka

System gry w ruletkę - Nieobstawiona Szóstka

System gry w ruletkę - Dominująca Szóstka