System gry w ruletkę Martingale - Zasady i Szanse

Ruletka w kasynie jest z pewnością jedną z tych gier hazardowych, z którą wiążą się największe emocje. Nie tylko pozwala na mniejsze lub większe wygrane, lecz także stosowanie różnego rodzaju zakładów wewnętrznych i zewnętrznych. Nie da się ukryć, że właśnie z prostymi zakładami związane są różne systemy i strategie, które można stosować w kasynach. Jednym z nich jest system Martingale.

Czym jest system Martingale?

Czym jest system Martingale?Nie da się ukryć, że Martingale to system, który jest nie tylko najprostszy w stosowaniu, lecz i najpopularniejszy wśród graczy. Opiera się na dosyć prostych zasadach rachunku prawdopodobieństwa. Jego zasady są wręcz banalnie proste. Obstawiamy na początku podstawową stawkę na ruletce, jaką jest powiedzmy 1 dolar. Jeśli wygrywamy to otrzymujemy dolara w ramach zysku. Jeśli jednak przegrywamy, to w takiej sytuacji musimy postawić dwa razy więcej niż poprzednio. W tym wypadku będą to 2 dolary. Jeśli przegramy, to wtedy stawiamy 4, potem, 8, 16, 32, 64, 128 itd.

Gra kończy się za każdym razem z chwilą wygrania przez nas zakładu. Dzięki temu nie tylko zwraca się nam cały koszt za wszystkie dotąd postawione w ramach jednej sesji zakłady, lecz wychodzimy także z minimalnym zyskiem. Oczywiście aby system ten mógł efektywnie działać, musimy zdecydować się na prosty zakład typu: czarne – czerwone, parzyste – nieparzyste bądź wysokie – niskie. Wtedy też nasze szanse wynoszą blisko 50 do 50, więc mamy największą możliwość wygrania zakładu. System jak zatem widać, jest niezwykle prosty i praktycznie zawsze przynosi nam minimalny zysk. Warto jednak pamiętać o tym, że ma on także swoje minusy. Przede wszystkim ruletka to gra losowa, gdzie może dojść do takiej nieprzyjemnej sytuacji, że obstawiane przez nas czarne lub parzyste pole nie wypadnie przez kilka czy kilkanaście rund. W takim wypadku nasza początkowa stawka 1 czy 2 dolarów może urosnąć potem do nawet kilkuset, przez co łącznie wydamy całkiem sporo. Może to przekroczyć nasz budżet i wiązać się ze sporymi stratami. Dlatego też dobrze jest sobie ustalić budżet na grę i mieć ewentualnie zapasy w rezerwie. Innym minusem Martingale jest to, że możemy notować zyski, jednak w każdej sesji otrzymamy tylko stawkę początkową. W związku z tym nawet jeśli uda nam się wygrać kilka gier z rzędu, to na naszym koncie wyląduje tylko kilka razy stawka początkowa. Możemy oczywiście zacząć od wyższej kwoty niż 1, jednak i ryzyko wtedy wzrasta. Można jednak nieco zwiększyć swoje szanse, stosując Wielkiego Martingale.

Czym jest Wielki Martingale?

Alternatywą dla podstawy może być kolejna wersja Martingale. Mimo szumnej nazwy nie jest to system, który może nam zagwarantować wysokie wygrane. Na całe szczęście mogą być one nieco wyższe niż w przypadku klasycznej odmiany. Tu również działa system progresji jednak w nieco zmienionej formie. Stawiamy dwa razy wyższy zakład niż poprzedni, jednak dodajemy do niego stawkę podstawową. System zatem nieco rośnie. Gdyż przy pierwszym zakładzie i stawce 1, w drugim wyniesie ona już 3, potem 7, 15, 31, itd. Dzięki temu możemy liczyć na wyższy zysk, albowiem każdy kolejny zakład to o 1 wyższa wygrana. Jeśli zatem wygramy przy piątym zakładzie za 31 stawek, to nie tylko zwrócą nam się poprzednie zakłady, lecz przy tym będziemy do przodu o 5 stawek. W takim momencie nasz zysk staje się bardziej realny. Także i tutaj należy nastawić się na dłuższą grę oraz stosunkowo większy kapitał na całą serię.

Na co warto uważać?

Martingale jest prosty w użyciu, lecz nie wszędzie może się sprawdzić. W wielu kasynach online, naziemnych obowiązują limity stołu. Oznacza to, że na danej ruletce możemy maksymalnie obstawić zakład za XX złotych czy euro. Jeśli stosujemy system i ciągle przegrywamy, to w ostateczności dojdzie do sytuacji, kiedy przekroczymy limit i nie będziemy mogli dalej grac. Stracimy zatem wszystkie poprzednie pieniądze i to bez znaczenia, że mamy jeszcze sporo w zapasie. Warto zatem za każdym razem sprawdzać, czy obowiązują w grze limity na zakłady i jaka jest ich wysokość.