System gry w ruletkę - 1+3

Ruletka od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Nie dziwi nas ten fakt, gdyż nie tylko przynosi spore emocje, lecz i może zapewnić wysokie wygrane. szukamy zatem jak najlepszych sposobów, aby te wygrane były w miarę regularne. Tak też powstały różne systemy i strategie gry w ruletkę. Jednym z tych, którym chcielibyśmy się nieco bliżej przyjrzeć, jest system 1+3. Co warto o nim wiedzieć?

System 1+3 - co warto o nim wiedzieć?

System 1+3 - co warto o nim wiedzieć?W ruletce wielu graczy wychodzi z założenia, że niektóre sekwencje na kole lubią się powtarzać. Jest to nieco wątpliwe, gdyż ruletka jest gra losową. Niemniej jednak właśnie system 1+3 powstał na takim założeniu. Jego podstawowym schematem jest obstawianie wybranego numeru i trójki, do której on należy. Jest to system, który wymaga przygotowania. Otóż polega on na tym, że musimy sobie na kartce zapisać 45 ostatnio wylosowanych numerów, a następnie obstawiać nasze zakłady wedle tej listy. Przy okazji zapisujemy sobie każdy kolejny numer, więc po wyczerpaniu listy 45 cyfr, zaczynamy korzystać z kolejnego zestawienia.

Obstawiamy zatem tu jednocześnie 2 zakłady, gdyż jeden żeton możemy położyć na numerze z naszej listy, a jeden na trójkę, która znajduje się obok niego. Jeśli uda się nam trafić w nasz pojedynczy numer, to w takim wypadku wygrywamy stawkę w stosunku 35 do 1. Jeśli z kolei padnie na naszą trójkę, to wypłata oznacza otrzymanie stawki w stosunku 11 do 1. Można zatem powiedzieć, że w razie wygranej możemy zgarnąć 34 żetony netto bądź też 9. Za każdym razem, jeśli nie gramy systemem progresywnym, to obstawiamy łącznie w kolejce zakłady za 2 żetony, choć możemy oczywiście wybrać stawkę wedle własnych preferencji.

Czy system ten ma rację bytu?

Trudno nam jednoznacznie powiedzieć, gdyż kilka innych systemów bazuje na teorii przesunięć, zaś tutaj mamy do czynienia z teorią, że numery będą się powtarzać co pewien czas. Jeżeli mamy na myśli tylko trafienie pojedynczego numeru, a nie trójki, to nasze szanse na wygraną wynoszą 2,7%, zaś utrafienie trójki przynosi nam już szansę 8,11%. Jak doskonale widać, nie jest to zbyt dużo, jednak zawsze może dojść do szczęśliwego losowania, więc wtedy wygrana jest całkiem spora. W teorii co kilkanaście gier nasze dotychczasowe przegrane powinny się zwrócić, o ile uda się trafić w jeden z 37. Przy trójce wygrane są mniejsze, jednak z drugiej strony mamy większe szanse na jej wylosowanie.

Jak wiele innych systemów, także i tutaj możemy w teorii zastosować model progresji, jednak może być on nieco niebezpieczny, gdyż nasza początkowa stawka 2 żetonów w grze przy wielu przegranych z rzędu może wzrosnąć nawet i do kilkuset żetonów. Dobrze jest zatem się odpowiednio przygotować do gry, albowiem ta taktyka gry wymagać może nie tylko sporej dozy cierpliwości, lecz również i większego budżetu. Jeśli zakładamy, że chcemy zagrać 45 razy, a następnie powtórzyć ten sam schemat z nowymi numerami, to przy 90 grach potrzebować będziemy co najmniej 180 żetonów. Oczywiście w międzyczasie mogą nam się trafić mniejsze lub większe wygrane, jednak wszystko de facto uzależnione jest od tego, czy będziemy mieć szczęście.

Skorzystaj z ruletki za darmo

System 1+3 nie musi być oczywiście jedynym, który będzie przez nas stosowany. Na nieco podobnej zasadzie prawdopodobieństwa, czy teorii przesunięć, funkcjonuje choćby system sekwencyjny, system progresywny na pojedyncze numery. Możemy również zastanowić się nad klasycznym Martingale lub innymi ciekawymi modelami gry. Za każdym razem jednak polecamy skorzystanie na początek z darmowej ruletki. To najlepsza okazja do tego, aby przetestować system 1+3 bez ryzyka. Ma to swoje duże plusy choćby ze względu na rozgrywkę online. Trudno jest nam bowiem w ruletce elektronicznej stosować ten system, kiedy przez 45 pierwszych rund musimy obstawiać zakłady, gdyż nie ma opcji puszczenia ruletki bez zakładu. W wersji za darmo możemy najpierw zagrać 45 rund, a potem dopiero testować system. 1+3 najlepiej sprawdzić się może w ruletce na żywo.