System sekwencyjny gry w ruletkę
Każdy gracz w kasynie internetowym czy naziemnym szuka idealnego sposobu na wygraną. Zapominamy często o tym, że ruletka online czy automaty to gry losowe, na których wynik nie mamy wpływu. W przypadku ruletki możemy jednak stosować pewne strategie, które dzięki konsekwencji i dozie szczęścia mogą przynieść nam realne zyski. Postanowiliśmy zatem sprawdzić jedną z nich, a mianowicie system sekwencyjny.
Co warto wiedzieć o systemie sekwencyjnym?
System sekwencyjny jest jedną ze strategii, które oparte są na rachunku prawdopodobieństwa. Jak sama nazwa wskazuje, bazuje on na sekwencji odpowiednich pól. Możemy zastosować tu taj trzy opcje z najprostszych zakładów: postawić na czarne lub czerwone, wysokie lub niskie bądź parzyste lub nieparzyste. Są to najprostsze i najbardziej popularne zakłady, gdzie mamy blisko 50% szans na wygraną (0 zawsze stanowi małą przewagę kasyna).
System sekwencyjny polega na przygotowaniu przez nas wcześniej odpowiedniej sekwencji wystąpień danego zakładu. Przy tym ponadto bez względu na to, co dzieje się na kole, powinniśmy trzymać się stworzonej przez nas sekwencji. Tutaj właśnie działa rachunek prawdopodobieństwa, według którego im dłuższa jest nasza sekwencja i czas spędzony na grze, tym mamy większe szanse na wygraną. Co ciekawe matematycznie można sprawdzić, że sekwencja z 3 zdarzeniami daje nam 86,46% szans na sukces, zaś z 10 to już aż 99,87%. Oczywiście jest to tylko teoria, gdyż ruletka jest grą losową i może być tak, że przez dłuższy czas nie wypadną obstawiane przez nas pola. A można tu sporo przegrać, albowiem system sekwencyjny pokazuje nam tylko to, jakie pola powinniśmy obstawiać. Tymczasem same zakłady możemy obstawiać już z wykorzystaniem innego systemu. Do wyboru mamy choćby progresję za pośrednictwem Martingale, jak i również możemy wybrać dla siebie system Fibonacciego, system d’Alemberta czy też system Labouchere.
System sekwencyjny zatem ma za zadanie przede wszystkim wyeliminowanie zagrożeń związanych z klasycznym obstawianiem. Wielu bowiem graczy stosuje progresywne systemy, jednak wciąż zmienia pola, które chce obstawiać. Tymczasem tutaj mamy stworzyć własną sekwencję, która pomoże trzymać się nam jednej utartej ścieżki. Dzięki temu w pewnym sensie mamy tutaj do czynienia z połączeniem dwóch systemów w jednym.
Komu polecany jest system sekwencyjny
Oczywiście także i w tym przypadku mamy do czynienia z pewnymi zagrożeniami. Jak już kilkukrotnie wspomnieliśmy, ruletka rządzi się losowością. Choć nasze szanse na trafienie czerwonego lub czarnego wynoszą blisko 50%, to może się tak zdarzyć, że przegramy nawet 10 czy więcej zakładów. Jeśli stosowaliśmy przy tym jeden z systemów progresywnych, to wystarczy policzyć, jak wiele jesteśmy w stanie stracić w ciągu 10 zakładów: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512 złotych czy euro! Jeśli wydaliśmy cały budżet lub też osiągnęliśmy limit w kasynie, to w takiej sytuacji jesteśmy strasznie na minusie. W związku z tym system sekwencyjny polecamy osobom, które mają wiele cierpliwości, a przy tym dysponują na tyle odpowiednio dużym budżetem, ze stać je na grę z kilkunastoma nawet seriami. Oczywiście Martingale był tylko przykładem takiego obstawiania zakładów. Można przecież zdecydować się zarówno na mniejsze stawki jak i inny system obstawiania.
Sprawdź swoje siły w ruletce za darmo
Naszym zdaniem najlepiej można sprawdzić system sekwencyjny, jeśli nie musimy bać się o ryzyko. Służy do tego choćby darmowa ruletka, która dostępna jest zarówno na stronie jak i w kasynach internetowych. Jest to gra w wersji demo, która jest jednak identyczna jak w przypadku gry za prawdziwe pieniądze. W warunkach domowych możemy sobie na komputerze lub kartce zapisać wybraną sekwencję, a następnie obstawiać za wirtualne żetony zakłady. Kiedy nasza sekwencja zostanie zakończona, będziemy mogli z łatwością sprawdzić, ile zarobiliśmy lub straciliśmy. Kilka takich rund pokaże nam, czy faktycznie system sekwencyjny w połączeniu z inną strategią okaże się trafiony. Polecamy zatem grę za darmo. Przy okazji dobrze jest spróbować tego systemy w połączeniu z kilkoma innymi strategiami. Być może któraś okaże się dla nas najbardziej dogodna.