System gry w ruletkę - 300

Ruletka jest obecnie wciąż jedną z chętniej wybieranych gier w kasynach internetowych. Z pewnością wpływ na to mają takie czynniki jak: prostota rozgrywki, spory wybór zakładów, duże szanse na wygrane. Jednak sporo osób wybiera także ruletkę z tego względu, że najlepiej nadaje się do stosowania systemów i strategii hazardowych. Postaramy się zatem w tym wypadku sprawdzić system gry w ruletkę 300. Czy jest on wart stosowania?

System gry w ruletkę 300 - co warto o nim wiedzieć?

System gry w ruletkę 300 - co warto o nim wiedzieć?System gry w ruletkę 300 znacząco różni się od wielu innych strategii matematycznych jak choćby Martingale czy ciągu Fibonacciego. Nie mamy tu bowiem do czynienia z systemem progresji, lecz gotowym schematem. Nazwa samej strategii wzięła się od kwoty czy liczby żetonów przez nas obstawianych w pojedynczej rundzie. Dzięki odpowiedniemu obstawianiu na stole ruletki do zakładów nieobstawione pozostaną tylko 3 pola: numer 0 oraz 2 pola z ostatniego tuzina numerów, czyli między 25 a 36. Jak to działa w praktyce?

Otóż wyobraźmy sobie, że mamy 300 złotych lub 300 żetonów o określonej wartości. Stawiamy zatem zakłady, w których 100 ląduje na pierwszy tuzin liczb od 1 do 12, drugie 100 ląduje na drugi tuzin czyli od 13 do 24. Na koniec z ostatniego tuzina między 25 a 36 wybieramy 10 liczb, gdzie na każdą stawiamy po 10. Łącznie zatem obstawiamy 300 złotych lub żetonów i mamy tylko 3 pola wolne. Mamy wtedy teoretycznie tylko 8.11%, że nie wygramy tutaj nic. Jeśli zatem uda nam się utrafić liczbę z dwóch pierwszych tuzinów, to wtedy nasz zakład się zwraca, gdyż wypłacana jest ona w stosunku 3 do 1. Więc zarobimy ze 100 dokładnie 300 złotych lub żetonów. Jeśli jednak uda się nam trafić jedną z 10 obstawionych przez nas pojedynczych liczb, to wtedy zgarniamy 360, więc nasz zysk netto wynosi 60.

Plusy i minusy systemu

Można zatem uznać, że jest to dobra opcja dla nas. Ma jednak swoje plusy i minusy. Przede wszystkim zawsze istnieje ryzyko, że dana runda okaże się dla nas przegrana. Wtedy niestety mamy na koncie -300, a przy braku progresji będzie trudno nam odrobić straty. Mamy blisko 92% na wygraną, jednak większość z tego to tylko okazja do zwrotu zakładu. Na wyższe wygrane i 60 złotych lub żetonów mamy 27% szans.

Istnieją oczywiście sposoby, aby zmniejszyć nieco ryzyko. Możemy bowiem na początek zmniejszyć ilość obstawianych żetonów czy złotych. Zamiast 300 może to być 30. Jednak w takiej sytuacji i nasza wygrana będzie mniejsza. Ponadto możemy zmniejszyć ryzyko samej przegranej, jeśli dodatkowo obstawimy 10 żetonów na 0, zaś na pierwszy i drugi tuzin nasza stawka wyniesie 110. Wydamy wtedy więcej, jednak szanse przegranej spadną do mniej niż 5,5%. Niestety ma to swoją cenę i to nie tylko w dosłownym znaczeniu, gdyż wygrana maksymalna z jednego zakładu wyniesie wtedy tylko 30, gdyż wydaliśmy aż 330 na zakłady.

Czy warto zatem skorzystać z tego systemu?

Z jednej strony możemy go polecić, gdyż nie wiąże się z tak dużym ryzykiem, jak inne strategie hazardowe. Dla przypomnienia choćby Martingale w każdym zakładzie to teoretycznie niecałe 50% szans na to, że uda nam się wygrać. Tutaj z kolei w systemie 300 mamy blisko 92% szans, więc różnica jest kolosalna. Wygrane nie są jednak aż tak duże, gdyż przy zakładzie za 300 nasz zysk netto to 60 i to tylko, jeśli trafimy jeden z 10 pojedynczych numerów. Dlatego też często możemy wyjść na zero lub stracić nawet 300 żetonów. Sporo osób może spróbować gry z tego powodu, że nie wiąże się nie tylko z tak dużym ryzykiem, lecz i emocjami. To bardziej system dla spokojnych graczy.

Dobrze jest zatem skorzystać z okazji i sprawdzić system 300 w ruletce za darmo. Symuluje ona warunki w kasynie, więc sprawdzimy, jak by wyglądała nasza gra za prawdziwe pieniądze.