System gry w ruletkę - 1296

Od początku obecności ruletki w kasynach gracze szukali dla siebie możliwości zwiększenia szans na wygraną. Tak też przez dekady, czy nawet wieki powstawały różnego rodzaju strategie i systemy hazardowe, które z powodzeniem stosowane są do dziś. Jednym z takich systemów jest 1296. Postaramy się w naszym artykule przybliżyć nieco jego zasady. Zapraszamy do lektury!

System 1296 - co warto o nim wiedzieć?

System 1296 - co warto o nim wiedzieć?System 1296 to obecna od pewnego czasu strategia gry w ruletkę, która w szczególności sprawdza się w przypadku kasyn internetowych i gry na elektronicznych ruletkach z udziałem komputera. Jest on silnie powiązany z teorią przesunięć. Wedle niej sam cykl losowania liczb wiąże się z powtarzalnością. Jeśli zatem wylosujemy liczby w odpowiednich rundach 12, 27, 3, 8 to istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilka, kilkanaście czy więcej cykli pojawi się podobny lub zbliżony cykl.

Dlatego też w 1296 mamy do czynienia z obstawianiem sekwencji, która już wystąpiła na ruletce. Musimy zatem wybrać sobie sekwencję liczby czy kilku liczb z dokładnym przesunięciem, którą to będziemy konsekwentnie stosować na stole. Patrzymy zatem, jaka liczba wypadnie nam przy pierwszym losowaniu i po 4 rundach zaczniemy obstawiać właśnie ten numer. To jednak nie wszystko, albowiem system ten zakłada, że w którymś momencie może dojść do podwójnej wygranej. Oznacza to, że wygramy rozdanie po rozdaniu. Istotą tej gry jest to, aby konsekwentnie trzymać się stawki. Za każdym razem w podstawowej grze stawiamy tylko jeden żeton na nasz numer. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której wygrywamy, to wtedy naszą wygraną w postaci 36 żetonów (za tyle jest wypłacany największy zakład 36:1) w całości stawiamy na kolejny zakład. Gdy i kolejne losowanie się nam poszczęści, to w takim samym stosunku zostanie nam wypłacona wygrana - 36 żetonów pomnożonych przez 36. jaki wtedy otrzymamy wynik? 1296! Za każdym razem po wygranej powinniśmy albo odejść od stołu albo zacząć całą przygodę od początku.

Plusy i minusy systemu

Największym plusem jest to, że się sprawdza i może przynieść nam całkiem spore wygrane. jednak wymagana jest do tego spora doza cierpliwości. Za każdym razem nasze teoretyczne szanse wylosowania numeru wynoszą 1 do 36 czyli 2,7%. Trudno jest wskazać, kiedy nasze posunięcie się sprawdzi. Może być tak, że już po kilkunastu czy kilkudziesięciu zakładach wygramy 1296 żetonów. Może się jednak i tak zdarzyć, że nastąpi to dopiero po kilkuset razach. Przeprowadzone badania wykazały, że system ten średnio sprawdza się już do maksymalnie 200 zakładów. Jeśli zatem postawimy 200 żetonów, a koniec końców wygramy 1296, to o blisko 1100 będziemy do przodu. Wymaga to jednak cierpliwości, jak i również ustalenia większego budżetu. Jeśli założymy, że jeden żeton ma wartość 1 euro lub dolara, to w konsekwencji możemy potrzebować budżetu rzędu kilku tysięcy złotych! Ponadto nie każde kasyno pozwala na grę za bardzo wysokie stawki lub też ustala limity czasowe. Może nam po prostu zabraknąć opcji na obstawianie lub też czasu na ruletce, zwłaszcza w kasynie na żywo.

System 144

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z faktu, że obecny jest także i system 144, który jest rozwinięciem, a właściwie nieco uproszczeniem 1296. Mamy tu do czynienia z tym samym systemem gry, gdzie stosuje się przesunięcie. Jednak zamiast obstawiać 1 numer stosujemy tym razem zakład street, czyli uliczkę. Obstawiamy tu bowiem 3 znajdujące się obok siebie numery. W takim wypadku nasze szanse wzrastają z 1 do 36 na 1 do 12, co daje 8,11%. Z tym systemem możemy liczyć na szybsze wygrane i mniejsze ryzyko. Jednak wszystko ma swoją cenę. System ten polega na tym, że wygrywamy 12 żetonów. Jeśli je zatem postawimy i wygramy drugi raz, to wtedy nasza łączna wygrana wyniesie 144. Jest to zdecydowanie mniej niż w 1296. Daje nam jednak więcej bezpieczeństwa i może wiązać się z mniejszym budżetem.