System gry w ruletkę - Kaskada

Ruletka od dawna jest jedną z tych gier, które świetnie się sprawdzają w przypadku różnego rodzaju systemów gry i strategii hazardowych. proste zakłady pozwalają nam na skorzystanie z wielu takich zasad gry. Tym razem chcielibyśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu, jak prezentuje się tak zwana kaskada. Czym jest ten system i jak należy z niego korzystać?

Kaskada - system gry w ruletkę

Caskada - system gry w ruletkęKaskada to z pewnością jeden z bardziej oryginalnych systemów gry w ruletkę, który związany jest z inną strategią - Martingale. Podstawą tej strategii jest wyjście z założenia, że po 4 seriach powinno nastąpić odwrócenie naszych szans. Dlatego też sam system rozpisany został na 4 osobne gry oraz 7 różnych poziomów. Założeniem Martingale jest to, aby progresywnie zwiększać stawkę aż do momentu, kiedy wygramy. W przypadku kaskady sprawa wygląda nieco inaczej. Otóż po każdych 4 zakładach i to bez znaczenia na wynik obniżamy swoją stawkę podstawową, po czym przechodzimy na kolejny poziom rozgrywki i gramy tak 4 razy.

Wygląda to następująco:

Poziom 1: zakłady - 1, 2, 4, 8

Poziom 2: zakłady - 2, 3, 6, 12

Poziom 3: zakłady - 3, 4, 8, 16

Poziom 4: zakłady - 4, 5, 10, 20

Poziom 5: zakłady - 5, 6, 12, 24

Poziom 6: zakłady - 6, 7, 14, 28

Poziom 7: zakłady - 7, 8, 16, 32

Jeśli we wszystkich 4 grach na danym poziomie nasze zakłady będą przegrane, to w takiej sytuacji naszym zadaniem jest zejść poziom niżej i ponownie rozegrać 4 gry. Jeśli jednak wygrywamy, to niczym w Martingale zaczynamy zabawę od początku. Istotną różnicą w stosunku do Martingale jest to, że praktycznie na każdym poziomie drugi zakład nie oznacza podwojenia stawki, lecz zwiększa się ona o 1 żeton. Dopiero zakłady numer 3 i 4 oznaczają typową progresję. System ten zakłada oczywiście, że dana seria powinna trwać maksymalnie 4 zakłady. Oznacza to, że możemy wygrać 4 razy z rzędu lub w tym samym stosunku przegrać. Jednak matematycznie mamy zaledwie 5,6% szans, że 4 razy z rzędu wygramy lub przegramy.

Kaskada nie jest zbyt bezpiecznym systemem. Trzeba pamiętać o tym, że każda wygrana po serii porażek może dać nam co najwyżej zwrot i 1 żeton zysku, a w przypadku 4 przegranych możemy być na minusie kilkanaście czy kilkadziesiąt żetonów. W teorii system ten jest przeznaczony dla tych osób, które mają większy budżet, a przy tym nastawione są na dłuższą grę. Niestety faktycznie przy wielu rozdaniach można z pomocą tego systemu być całkiem sporo na minusie. Dlatego też kaskada nie jest tak często stosowana, a niektóre osoby wręcz odradzają ten system, gdyż wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami.

Co można użyć zamiast kaskady?

Oczywiście kaskada nie jest jedynym systemem gry w ruletkę, z którego możemy korzystać. Warto choćby pomyśleć o wspomnianym przez nas systemie Martingale. Jest on podstawą, od której wychodzi kaskada. Jego założenia są niezwykle proste. Posiada system progresji, gdzie w sytuacji przegranej podwajamy naszą stawkę aż do momentu, kiedy uda się nam wygrać. W ostateczności zwracamy sobie wszystkie przegrane z minimalnym zyskiem. Można również pomyśleć o wielkim Martingale, gdzie do każdej kolejnej stawki dokładamy stawkę podstawową. Można wtedy liczyć na większy zysk. Innymi ciekawymi rozwiązaniami dla gracza mogą być: system 144 lub 1296, Labouchere, Fibonacciego, d’Alemberta, 300 czy też system Charlotte. Polecamy za każdym razem skorzystać z opcji darmowej gry w ruletkę, gdzie prawdziwe pieniądze zamieniane są w żetony do zabawy i treningu. Poczujemy się wtedy niczym w kasynie, jednak nie musimy obawiać się o ryzyko. Taka symulacja w wersji demo pokaże nam, jak w praktyce może się sprawdzić wybrany system gry w ruletkę, co pomoże nam w późniejszej decyzji.