System gry w ruletkę - Labouchere

Ruletka jest grą, która wielu osobom przyniosła już bogactwo, jak i bankructwo. Dlatego też każdy stara się być tylko po tej pierwszej stronie. Jednak jako gra hazardowa jest zawsze narzędziem przynoszącym kasynom zyski. W związku z tym szukamy najlepszych sposobów na zniwelowanie straty. Jednym z nich są strategie gry w ruletkę. Chcielibyśmy zatem przyjrzeć się jednemu z najpopularniejszych, jakim jest system gry w ruletkę Labouchere.

Labouchere - co warto o nim wiedzieć?

Labouchere - co warto o nim wiedzieć?Prezentowana przez nas metoda Labouchere stworzona została ponad 100 lat temu. Od tego czasu z powodzeniem jest stosowana przez graczy na całym świecie. Czasem nazywana jest ona nieco inaczej jak choćby: Montante Américaine, metoda anulowania, podział Martingale czy też metoda progresji amerykańskiej.

Głównym założeniem tej metody jest to, że każda nasza wygrana jest w stanie automatycznie zwrócić nam dwie poprzednie porażki. Mamy tutaj do czynienia z systemem ujemnej progresji. Choć z początku może nie być zrozumiała, to jednak po kilku zagraniach staje się bardzo łatwa w opanowaniu i wykorzystaniu.Jak wiele innych systemów gry w ruletkę wykorzystuje ona najprostsze zakłady: parzyste i nieparzyste, wysokie lub niskie bądź czarne i czerwone. Są to zakłady o równych szansach, gdyż nasze prawdopodobieństwo wygranej wynosi tu za każdym razem blisko 50%. Oczywiście jest to metoda, która najlepiej sprawdza się na europejskiej wersji ruletki z 37 polami na kole. Podstawą tego systemu jest ustalenie sobie z góry, jaką chcemy kwotę wygrać podczas gry w ruletkę. Następnie tworzymy dla siebie pewien ciąg liczb. Może to być dla przykładu 1, 1, 1 , 2, 3. Istotą zakładów w tym systemie jest to, aby sumować ze sobą pierwszą i ostatnią cyfrę. W tym momencie 1 i 3 dają nam 4, więc za taką kwotę stawiamy swój zakład. Jeśli okaże się on niestety przegrany, to do ciągu dopisujemy 4 - 1, 1, 1 , 2, 3, 4. Stawiamy teraz zakład, gdzie 1 i 4 dają nam 5, więc tyle żetonów musimy postawić. Powiedzmy, że tym razem nam się udało i wygrywamy zakład. Skreślamy zatem pierwszą i ostatnią cyfrę z ciągu, przez co otrzymujemy 1, 1, 2, 3. Głównym naszym zadaniem jest tutaj skreślenie wszystkich liczb z naszego ciągu. Jeżeli się nam to uda, to możemy być praktycznie pewni, że grę zakończymy na plusie. Warto też pamiętać o tym, że nie musimy naszego ciągu tworzyć po kolei. Równie dobrze moglibyśmy zapisać sobie 4, 7, 1, 3, 2, 8.

Minusy korzystania z systemu

System gry w ruletkę Labouchere jest chwalony za to, że łatwo można go opanować i stosować. Pomaga nam przy tym trzymać się z góry ustalonej strategii. Ma jednak i kilka minusów. Najważniejszym jest to, że z chwilą gorszej serii nasz ciąg może urosnąć do zbyt dużych rozmiarów, przez co nie tylko będziemy musieli o wiele więcej wydać, lecz i sama nasza gra będzie o wiele dłuższa. Dla osób, które dopiero planują rozpoczęcie gry w ruletkę czy stosowanie tego systemu, proponujemy stworzenie zapisu liczb składających się z samych jedynek: 1, 1, 1, 1, 1. Można wtedy mieć mniejszy budżet na grę, jak i również w razie niepowodzenia nasza pula nie będzie tak szybko rosła. Warto też pamiętać, że jest to system przeznaczony dla osób, które cenią sobie zdobywanie kapitału krok po kroku. Z reguły w jednej udanej serii możemy wygrać kilka żetonów, co nie jest przecież oszałamiającym wynikiem.

Jak to mamy w zwyczaju, chcielibyśmy na początek zaproponować graczom skorzystanie z darmowej ruletki. Jest to taka sama ruletka jak w kasynach online, jednak z wyłączeniem opcji gry na prawdziwe pieniądze. Te są zastępowane przez wirtualne kredyty, które symulują prawdziwe środki. Można zatem grać niczym w kasynie, lecz bez żadnego ryzyka. To idealna okazja do tego, aby sprawdzić, jak system gry w ruletkę Labouchere sprawdza się w praktyce.