System gry w ruletkę - 24

Ruletka jest jedną z tych gier, które od dawna napędzają wyobraźnię klientów kasyn internetowych czy naziemnych. Nie mamy zatem wątpliwości, że wciąż cieszy się ona dużym powodzeniem na całym świecie. Sporo graczy chce zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, dlatego też stara się korzystać z gotowych strategii i systemów gry. Postanowiliśmy zatem tym razem nieco opisać jeden z tych systemów, jakim jest 24.

Czym jest system gry w ruletkę 24?

Czym jest system gry w ruletkę 24?Istnieje wiele systemów jak choćby Martingale, Bonda, Fibonacciego, d’Alemberta, Labouchere, które mają jasno rozpisane zasady i schematy, których powinniśmy się trzymać w czasie gry. Z systemem 24 jest nieco inaczej. Posiada on tylko pewne wytyczne, wedle których mamy grać. Mamy tutaj 12 żetonów, którymi musimy obstawić 24 pola - stąd też sama nazwa systemu. Zasada jest taka, że na każdy zakład split z 2 numerami stawiamy 1 żeton, na każdy corner z 4 numerami stawiamy 2 żetony, zaś na każdy six line z 6 numerami stawiamy 3 żetony.

Łatwo zatem jest obliczyć, jak mniej więcej wyglądać ma nasza kombinacja na stole, aby obstawić 24 numery za 12 żetonów. Oczywiście należy także pamiętać o tym, że pola nie mogą się pokrywać, przez co nie możemy tych samych pól obstawić zarówno jako six line jak i split. Takie obstawienie 24 z 37 pól daje nam dokładnie 64,86% teoretycznych szans na wygraną. Stawki zostały w ten sposób obliczone, abyśmy za każdym razem wygrywali 18 żetonów, co wiąże się oczywiście z zyskiem netto 6 żetonów. Jak wiele innych systemów także i tutaj możemy stosować podwójny lub potrójny system progresji. Jest to jednak niebezpieczna opcja dla graczy, albowiem progresja może zwiększyć naszą stawkę do niebotycznych rozmiarów. Jeśli będziemy stawiać potrójną stawkę za każdym razem, jeśli przegramy, to nasz zakład przy piątej próbie może urosnąć do 972 żetonów, przez co łączne koszta sięgną aż 1452 żetonów.

Ile wtedy wygramy? Dokładnie 6 żetonów. W związku z tym taki system progresywny polecany jest tym osobom, które są cierpliwe, jak i również mają dosyć spory kapitał. Jednak trzeba mieć także na uwadze ten fakt, iż niektóre kasyna stosują limity. W związku z tym w sytuacji kiedy nasza stawka urośnie do ponad 1000 żetonów, być może nie będziemy w stanie obstawiać dalej. W tai oto sposób możemy stracić nawet kilka tysięcy żetonów, a wyrównanie progresji nie będzie możliwe. Dobrze jest zatem za każdym razem sprawdzać, jakie limity obowiązują na konkretnej ruletce. Ponadto warto mieć na uwadze, że system ten najlepiej sprawdza się w przypadku ruletki europejskiej. W przypadku wersji amerykańskiej nasze szanse ze względu na dodatkowe pole 00 spadają o około 1,5%.

Czy zatem system ten jest warty stosowania?

Jak każdy system, także i 24 ma swoje plusy i minusy. Z pewnością plusem jest to, że zapewnia on teoretycznie blisko 65% szans na wygraną. Przy tym ma również całkiem proste zasady, których opanowanie nie powinno nikomu sprawić problemów. Jednak ma i swoje minusy. Nie jest to bowiem system nastawiony na wysokie wygrane. Przy inwestycji 12 żetonów zgarnąć możemy co najwyżej 6. Oczywiście ich wartość zależy od nas, jednak +50% dla jednych może być niską stawką. Nie można też zapominać, że owe blisko 65% szans to teoretyczna wartość. Równie dobrze wygramy kilka zakładów jak i przegramy kilkanaście. Wiąże się to z kolejnym minusem, jakim może być opcja gry progresywnej. Istnieje bowiem spore ryzyko, że nasz budżet szybko może się wyczerpać. Jak wspomnieliśmy, można szybko tym systemem przegrać nawet i ponad 1000 żetonów.

Polecamy zatem na początek skorzystanie z opcji bezpiecznej gry w darmowej ruletce. Jak będzie ona wyglądać? Otóż wersja demo ruletki jest identyczna jak w przypadku gry na prawdziwe pieniądze. Można dzięki temu sprawdzić bez ryzyka system 24 i zobaczyć, jak wygląda on w praktyce. Po takim treningu można szybko przeskoczyć na grę o stawkę.