System gry w ruletkę - Nieobstawiona Szóstka

Gra w ruletkę w internecie ma to do siebie, że raz jesteśmy na wozie, a raz pod wozem. Jako gra losowa jest w stanie nam bowiem zapewnić zarówno sporo wygranych jak i przegranych. Z reguły tych drugich jest więcej. Nie dziwi zatem fakt, iż wiele osób szuka złotego sposobu, recepty na sukces. Czymś takim są systemy i strategie hazardowe. Na naszej stronie zaprezentujemy jeden z takich systemów, którym jest nieobstawiona szóstka. Czym on jest i czy warto z niego korzystać?

Czym jest Nieobstawiona Szóstka?

Czym jest strategia nieobstawiona szóstka?System nieobstawiona szóstka to rodzaj obstawiania zakładów, który sprawdzi się zarówno w przypadku ruletki europejskiej jak i amerykańskiej. Jak doskonale wiemy, na kole ruletki znajduje się 36 pól od 1 do 36, które możemy obstawić w wybrany przez siebie sposób. Dzielą się one również na 6 opcji six line, gdzie każda z nich zawiera po 6 numerów. I tutaj właśnie gracze wykorzystują ten system. Otóż w ruletce europejskiej mamy 6 takich grup: 1-6, 7-12, 13-18, 19-24, 25-30, 31-36 oraz pole oznaczone jako 0. Jeśli obstawimy 5 z nich, to aż 30 na 37 pól w każdym z obrotów ruletki będzie przez nas pokryte żetonami.

Podczas wyboru możemy postawić zarówno na 5 szóstek, jak i również dokonać kombinacji z tuzinami 1-12, 13-24, 25-36 bądź też z prostym zakładem niskie i wysokie 1-18/19-36. Schematy mogą być różne, jednak musimy trzymać się określonych stawek. Otóż na six line stawiamy po 1 żetonie, na tuziny po 2 żetony, zaś na wysokie lub niskie 3 żetony. Za każdym razem zatem musimy obstawić w zakładzie 5 żetonów. Nie jest to zbyt wygórowana stawka, więc z łatwością można przetestować tą strategię gry w ruletkę online. Obstawienie przez nas 30 z 37 pól oznacza, że mamy nieco ponad 81% szans na wygraną. Oczywiście cały czas mówimy o prawdopodobieństwu. Jak zatem wyglądają nasze wygrane? Otóż za każde zainwestowane 5 żetonów wygrywamy 6, w związku z czym nasza wygrana netto wynosi dokładnie 1 żeton. Wysokość samych wygranych i przegranych uzależniona jest jednak od tego, w jaki sposób będziemy grać. Z jednej strony możemy grać standardowym modelem, gdzie za każdym razem obstawiać możemy 5 żetonów. Naszym zdaniem jest to mało ekonomiczne i nieco ryzykowne. Jeśli z 4 gier wygramy tylko jedną, to wydamy łącznie 20 żetonów, a wygramy tylko 6, więc będziemy 14 na minusie.

Gra progresywna

Możemy za każdym razem po przegranej zwiększać dwa lub trzy razy naszą stawkę za grę. Dzięki temu nie tylko w razie wygranej zredukujemy straty, lecz wyjdziemy z małym zyskiem z całej gry. Oczywiście jest to nieco ryzykowna opcja, gdyż po kilku przegranych nasza stawka 5 żetonów może szybko wzrosnąć. Warto jednak wziąć pod uwagę, że im dłużej gramy, tym spada ryzyko naszej ogólnej przegranej. Istnieje bowiem małe ryzyko, aby w ciągu kilku gier wypadały tylko liczby z 7 nieobstawionych pól. Już przy trzech losowaniach szansa na takie rozwiązanie wynosi jedynie 0,68%. W teorii zatem mamy całkiem sporą szansę na wygrane, choć zawsze trzeba pamiętać, że nawet kilka gier nie pójdzie po naszej myśli. Przy dużej progresji możemy wtedy wyczerpać swój budżet lub też osiągnąć limit w kasynie. Warto mieć to zawsze na uwadze.

Oczywiście istnieje kilka innych strategii, które są dosyć podobne do nieobstawionej szóstki. Mowa tu choćby o nieobstawionej dziewiątce czy tuzinie, gdzie mamy odpowiednio 9 i 12 wolnych pól na kole. Różnią się one jednak nie tylko szansą na wygraną, lecz również i wysokością zakładów. Każdy z takich systemów w ruletce proponujemy na początek wypróbować w wersji demo. Istnieje bowiem szansa, aby zagrać w kasynie czy na stronie w wersję demo ruletki od danego producenta. W takiej sytuacji prawdziwe pieniądze zastępowane są przez środki do symulacji. Będziemy mogli za mniejsze lub większe stawki sprawdzić, czy system ten zda egzamin w praktyce.