Strategie i triki w grze w pokera online

Gra w pokera to trudny orzech do zgryzienia. Powszechnie mówi się, że jeśli przy stole będą lepsi gracze, lepiej od niego od razu odejść. Istnieje jednak szereg strategii i tricków, które mogą wam pomóc w tej nierównej rywalizacji. Warto je odnotować, zapamiętać i wdrożyć w życie, bowiem mogą uratować nie tylko skórę, ale przede wszystkim środki pieniężne, które planujecie na to przeznaczyć. Poniżej opisujemy kilka kluczowych zagadnień, które bez wątpienia wspomogą w grze i będą niejako przewodnikiem do wdrożenia się w trudniejsze wyzwania. A takich poker w sieci (i nie tylko) będzie miał przed wami całkiem sporą gromadkę.

Poznaj skuteczne strategie i triki do wykorzystania w pokerze

Poznaj skuteczne strategie i triki do wykorzystania w pokerzePo pierwsze i na samym początku – nie grajcie zawsze, gdy jest to możliwe. Ograniczajcie ilość granych rozdań, dzięki czemu zachowacie więcej żetonów na pewniejsze gry. Najlepszym znanym podejściem jest gra wyłącznie przy mocnej ręce i to gra bardzo agresywna. Warto także odnotować, by za każdym razem grać agresywnie, nie tylko w przypadku w którym macie mocną rękę. Jeśli atem posiadacie np. 6 i 7 lub 5 i 5, również przyjcie by nie zdradzić swojego podejścia do gry. Zmylenie przeciwników jest tu bardzo ważne, dlatego nigdy się tego nie wahaj i graj odważnie.

Po drugie nigdy nie bądź graczem, który jako pierwszy podbija stawkę. Dlaczego? Nigdy nie wygrasz dużej puli, skoro ta nie ma nawet okazji do stworzenia jej. Dajesz jednocześnie sygnał innym osobom, że grasz o większą stawkę, dzięki czemu od razu zniechęcisz ich do podbijania kwoty, która może się trafić na stole. Podwyższanie tej pierwszej stawki dopuszczalne jest dopiero wtedy, kiedy ktoś zrobi to pierwsze. Zwiększy to twoje szanse podczas dalszych akcji.

Po trzecie – blefuj efektywnie i kontroluj to, jak często działasz w ten sposób. Zbyt częsta gra w ten sposób może sprawić, że niezwykle szybko pozbędziesz się swojej puli. Musisz zatem odpowiednio zastanawiać się nad grą, a sam blef dodawać do rozgrywki tylko wtedy, kiedy naprawdę to poczujesz. Mówi się, że jest to sytuacja awaryjna. Tzw. Pół-blefowanie jest jedną z najpopularniejszych taktyk do gry w pokera, dlatego zaznajomienie się z tym zagadnieniem będzie dla was kluczowe. Zacznijcie właśnie od tego i próbujcie to wdrażać przy kolejnych rozdaniach.

Po czwarte - To smutny widok, kiedy gracz trzykrotnie sprawdza kolor flopa, a następnie odkłada swoje karty widząc działania przeciwnika. Zbyt częste powolne granie jest błędem powszechnym wśród graczy, którzy boją się wyprzeć przeciwników w puli, gdy mają silne ręce pokerowe. W większości przypadków najlepiej postawić swoje silne rozdanie, aby zbudować pulę i chronić swój kapitał. Nie oznacza to, że zawsze powinieneś stawiać / podbijać swoje stawki. Pomoże to jednak zabezpieczać pulę, a także znacząco ogranicza ruchy twojego przeciwnika, który nie będzie mógł już grać odważnie i spokojnie, co także możesz wykorzystać.

Grajcie tylko wtedy, kiedy czujecie się na siłach do pozytywnej i korzystnej rywalizacji

Po piąte – zawsze chroń swojej dużej. Small i big blind to niejako inwestycja, którą od czasu do czasu musicie wnieść do puli. Ważne jest zatem to, aby przy tym drugim rozwiązaniu podjąć się zmagań o to. Skoro musicie już włączyć się do gry bez względu na karty, nie traćcie niepotrzebnie pieniędzy bez walki. Taka gra ma dużo więcej możliwości na plus, niż się wydaje. Trzeba pamiętać, że decyzje podejmować będziecie tu jako ostatni, co sprawia, że jesteście w lepszej pozycji niż cała wasza konkurencja. Naturalnie jeśli macie na ręce 3 i 6, trudno mówić o agresywnej grze, ale jeśli pojawi się tam przykładowo dama czy król, warto przejść do rzeczy i walki. Twoja żelazna obrona musi być jednak zależna od kilku czynników: pozycji osoby podnoszącej, liczby graczy, wartości kwoty podbitej czy wartości puli łącznie.

Po szóste, zawsze warto odpuścić, jeśli nie jesteś czegoś pewien. Wiesz jaka jest różnica pomiędzy dobrym a słabym graczem? Ten pierwszy wie, że nawet kiedy na ręce ma dwie mocne karty, jego przeciwnik może go bez trudu ograć. Ta niepewność boli, często wiążę się z blefem, ale jednocześnie w spokoju pozwoli ci odejść z pulą, którą masz zaplanowaną. Lepiej się zatem tymczasowo poddać, ale nie uszczuplać swojego zestawienia, o które walczyliście do tej pory. Pamiętajcie przy tym, że rezygnowanie z gry zbyt często i w złych sytuacjach jest prostą drogą do utracenia swojej kasy.

Po siódme, zawsze atakuj, kiedy widzisz słabość swojego przeciwnika. Gra w pokera na żywo to okazja do monitorowania działań innych i także swojego zachowania. Warto zatem sprawdzać jak wygląda sytuacja, a gdy rywal się waha – trzeba to wykorzystać, zawsze, kiedy tylko domyślasz się, że jego ręka nie należy do zbyt mocnych. W takich przypadkach sprawdza się nawet pełen blef.

Po ósme, graj w turniejach dobrego pokera i nie martw się o przetrwanie. Aby wygrywać i znaleźć się na miejscu, które zostanie nagrodzone kasą, warto podbić swoją bazową stawkę dwu- lub nawet trzykrotnie. Dlatego też od samego początku warto grać agresywnie.