ecoPayz - bezpieczna metoda płatności w internecie

ecopayz płatność w kasynach onlineW przypadku firm bukmacherskich działających w internecie czy też kasyn online korzystamy z różnych metod płatności. Znajdziemy między innymi przelew kartą kredytową, kartą debetową, PayU, skrill oraz kilka innych form płatności online. Wśród nich pojawia się również coraz częściej ecoPayz. Czym jest taka forma płatności i czy można uznać ją za bezpieczną? O tym postaramy się napisać w naszym tekście.

Płatność ecoPayz w kasynach internetowych

ecoPayz nie jest nowością w płatniczych usługach internetowych. Obecny jest na rynku pośrednictwa finansowego już od 2000 roku. Został założony przez brytyjską firmę PsiPay., która jest na co dzień kontrolowana przez brytyjski Financial Conduct Authority (FCA). Usługa ta dziś jest dostępna dla klientów w ponad 50 krajach. Niestety mimo całkiem długiego stażu na rynku i dobrej oferty jest mało popularny wśród Polaków. Wiążę się to z faktem, iż na stronie www tej usługi brak jest niestety języka polskiego, a na dodawanej do konta karcie MasterCard nie możemy korzystać ze złotówek.

Nie da się ukryć, że ecoPayz to wiarygodny portfel internetowy. Na co dzień ecoPayz obsługuje płatności do wielu firm bukmacherskich czy kasyn. Za każdym razem zapewni nam szybki i bezpieczny transfer pieniędzy. Do konta przypisywana jest często karta płatnicza MasterCard, która umożliwia nam płatności również w terminalach sklepowych czy także dostęp do środków w bankomacie.

Z pewnością pod względem funkcjonalności, sposobu obsługi ecoPayz bardzo jest zbliżony do liderów rynku, czyli Skrill i Neteller. Dzięki temu obsługa tego portfela internetowego z naszej strony będzie niezwykle prosta. Dla wielu osób istotny może być fakt, iż prowadzenie konta ecoPayz jest w zupełności darmowe. Poniesiemy jedynie koszt wyrobienia karty MasterCard przypisanej do konta, jeśli się na nią zdecydujemy – nie jest to wymagane przez właścicieli portfela online. Jeśli już otrzymamy kartę, to nie da się ukryć, że za zakupy kartą w internecie i w sklepach stacjonarnych nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat. Musimy jednak pamiętać, że wypłata w bankomacie obarczona jest prowizją wynoszącą 2 procent, co na całe szczęście nie jest wysokim współczynnikiem.

Wiele osób może zainteresować fakt, iż konto użytkownika można zabezpieczyć autoryzacją dwupoziomową. W wyniku tego będziemy mieć jeszcze lepszy poziom bezpieczeństwa, jeśli chodzi o dane na koncie jak i zgromadzone na nim środki. Dla wielu osób w dobie licznych włamań na konta to bardzo ważna sprawa. Jeśli korzystamy już z wybranego portfela internetowego, to możemy zawsze traktować ten system jako metodę alternatywną. Dzięki temu w przypadku problemów z innymi systemami, będziemy mieć alternatywne środki na tym koncie.

Jak zakładać w nim konto?

Wystarczy jedynie wejść na stronę www ecoPayz. Podczas procesu rejestracji wybieramy główną walutę konta – jest to o tyle istotne, iż więcej walut dostępnych jest przy statusie gold, o którym napiszemy później. Nasze podstawowe konto ze statusem Classic będzie gotowe do korzystania zaraz po rejestracji. Trzeba sobie jednak zdać sprawę, że posiada ono wiele limitów, które bywają przeszkodą. W związku z tym lepiej jest od razu pomyśleć o koncie silver lub gold. W celu założenia konta o statusie silver musimy na system wgrać skan dokumentu tożsamości  oraz skanu dokumentu, który potwierdza nasz adres – może to być rachunek lub wyciąg z konta bankowego. Jest to w zupełności darmowe, przez co lepszy status da nam bezpłatnie znacznie więcej korzyści.

My polecamy jednak pomyśleć o statusie gold. Jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, jeśli będziemy często wykorzystywać konto do transakcji pieniężnych w sieci. Dzięki goldowi dostępna jest mniejsza opłata za przewalutowanie. W classic czy silver jest to 2,99 procent, a tutaj 1,49 procent. Dostaniemy również zupełny brak opłaty za przelewy wewnętrzne pomiędzy kontami ecoPayz (w silver jest to 1,5 procent). Dla wielu chyba najistotniejsza jest możliwość otwarcia subkont w innych walutach niż uprzednio wybrana przez nas waluta główna. Możemy dzięki temu na co dzień operować euro, dolarami, frankami szwajcarskimi lub inną walutą. Dostaniemy obsługę w aż 10 walutach z 45 walut dostępnych do wyboru. Jak uzyskać konto gold? Otóż musimy dodać do konta kartę bankową i ją zweryfikować, dokonać depozytu na co najmniej 2500 euro oraz w wybranym czasie zrobić łączny obrót 25000 euro płacąc poprzez płatności ecoPayz.

Największe zalety w ecoPayz.

Przede wszystkim dostajemy do dyspozycji cztery metody depozytu i wypłaty pieniędzy: jest to przelew bankowy SEPA, karta kredytowa lub debetowa, depozyt Bitcoin czy też GiroPay. Zamówiona do konta karta MasterCard będzie akceptowalna we wszystkich terminalach płatniczych i bankomatach w naszym kraju, minimalna ilość kosztów związanych z przewalutowaniem, brak opłat za przelewy wewnętrzne. Wiele osób chwali sobie również obsługę techniczną, gdzie operatorzy szybko odpowiadają na zadawane pytania.

Minusem może być tu brak języka polskiego oraz obsługi w wielu przypadkach złotówek, przez co będziemy ponosili koszta związane z przewalutowaniem w przypadku wypłat w złotówkach z bankomatów.

Kasyna z metodą płatności ecoPayz