Trustly - bezpieczna metoda płatności w internecie

Trustly płatność w kasynach onlineTrustly to niezwykle bezpieczna metoda płatności w internecie. Mimo wszystko wiele osób ma spore obawy przed korzystaniem z niej. W naszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wszelkim informacjom dotyczącym tego systemu, jak i również zaprezentować najważniejsze zalety i wady, które są z nim związane. Być może dzięki temu coraz więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z takiej formy płatności.

Czy Trustly jest bezpieczne?

W naszym kraju wśród wielu użytkowników sieci panuje błędne przekonanie, iż transakcje internetowe mogą być groźne dla naszych pieniędzy czy też danych. Tymczasem bez nich często niemożliwe jest wykonywanie operacji na koncie. Producenci takich systemów stosują niezwykle zaawansowane zabezpieczenia, porównywalne z bankami, a nawet lepsze, dzięki którym wszelki przepływ danych jest szyfrowany i zabezpieczony przed wpływem osób trzecich. Jednym z takich systemów płatniczych jest właśnie Trustly.

Korzyści posiadania konta w Trustly

Jeśli szukamy firmy zajmującej się operacjami finansowymi w sieci, warto abyśmy przyjrzeli się Trustly. Umożliwia ona błyskawiczną transakcję środków w lokalnej walucie w wielu kasynach online. Czym jest zatem Trustly? Jest to coraz bardziej popularny szwedzki operator finansowy, który z każdym rokiem nabiera coraz większego znaczenia na europejskim rynku. Firma ta założona została w 2008 roku i bardzo szybkim czasie rozwinęła się, zostając jedną z popularnych metod płatności dla klientów w 29 krajach europejskich. Jest to licencjonowana instytucja płatnicza, która otrzymała wszelkie niezbędne zezwolenia i certyfikaty przyznawane przez Szwedzką Komisję Nadzoru Finansowego. Firma ta jednocześnie posiada licencję europejskiego dostawcy usług płatniczych (PSP).

Trustly bez rejestracji

Bardzo ważne, że z usług Trustly możemy w zupełności korzystać bez rejestracji. Nie przechowywane są na jej serwerach żadne nasze informacje, które mogłyby posłużyć do wykorzystania konta bankowego. Firma ta stosuje najlepsze dostępne standardy szyfrowania. O jakości świadczonych usług czy też innowacji niech świadczy fakt, że prestiżowa instytucja Fintech City London w 2015 roku sklasyfikowała ten system na liście 50 europejskich firm finansowo-technologicznych, które zrewolucjonizują sektor usług finansowych.

Jeśli spojrzymy na dostępne w sieci inne rozwiązania, to bez dwóch zdań Trustly znacząco różni się od większości typowych e-portfeli na rynku. Daje ono nam opcję szybkiej realizacji bezpiecznych oraz tanich przelewów między bankami w różnych krajach, które stosują właśnie tę metodę płatności. W porównaniu z innymi mniej lub bardziej znanymi opcjami dzięki Trustly przelewy zagraniczne stają się o wiele tańsze i znacznie szybsze. Nie ma tutaj rozgraniczenia na kraje. Bez znaczenia na miejsce, wszędzie przelewy przeprowadzane są z tak samą, dużą szybkością. W wielu kasynach internetowych opłaty za dokonywane przelewy poprzez ten system są minimalne lub wręcz ich nie ma.

Trustly - przelewy w kasynie online

W wielu przypadkach od samego początku naszej przygody z danym kasynem online będziemy mieć do czynienia z tym systemem. Może być on zintegrowany z kasjerem. Oznacza to, iż w przypadku wybierania opcji wpłaty lub wypłaty natrafimy od razu na ikonkę tego elektronicznego portfela. Założenie konta nie jest potrzebne, choć może być dla nas bardziej opłacalne. W żaden sposób nie jest wymaga dodatkowa weryfikacja czy telefonowanie. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z Trustly jest możliwe tylko wtedy, kiedy nasz bank korzysta również z tego samego systemu. W wyniku tego przelewy nastąpią błyskawicznie.

Tanie lub darmowe przelewy

Jedną z największych zalet tego systemu, jest to, o czym już wspominaliśmy. Chodzi tu o obniżenie lub całkowite wyeliminowanie opłat za transakcje. W przypadku wpłaty mam to miejsce błyskawicznie. Również wypłata zarobionych pieniędzy powinna zająć o wiele mniej czasu, gdyż często jest to kilka dni, a z Trustly nawet 24 godziny! Bardzo istotne jest to, że Trustly obecne jest nie tylko w kasynach czy firmach bukmacherskich. Ten system wykorzystany jest w wielu internetowych, serwisach aukcyjnych, w wyniku czego nasze wpłaty będą błyskawicznie księgowane na koncie sprzedawcy.

Poznaliśmy nieco informacji dotyczących tego, czym jest Trustly. Teraz nadszedł czas na podsumowania.

Zalety systemu Trustly:

  • Brak konieczności zakładania konta, logowania się do systemu.
  • Natychmiastowe przelewy między bankami wspierającymi Trustly.
  • Niskie opłaty lub zupełny ich brak.
  • Wspieranie wielu międzynarodowych walut.

Wady systemu Trustly

Niewątpliwie największą wadą w przypadku Trustly jest niska popularność tego systemu w naszym kraju. Zdarzyć się może, że nasz bank po prostu nie ma podpisanej umowy z tą firma, przez co nie korzysta on z Trustly. W takim wypadku zmuszeni będziemy do skorzystania z innej formy płatności. Inną wadą jest to, że jeszcze niedawno wielu ekspertów wręcz odradzało korzystanie z tego systemu. Mówiono o wielu lukach w systemie, konieczności podawania na stronie hasła bankowego. Nie do końca wiadomo, czy ta sytuacja została już naprawiona. Najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio u swego przedstawiciela bankowego.

Czy warto używać Trustly?

Trustly to niewątpliwie jedna z rewolucji na rynku internetowym pod względem płatności elektronicznych. Jeśli jej system zostanie dokładnie dopracowany, jak i również zwiększa się względy bezpieczeństwa, to w najbliższych kilku latach może stać się wiodącym przedstawicielem na rynku, z którego będziemy korzystać na co dzień.

Kasyna z metodą płatności Trustly