Entropay - nowa metoda płatności online

entropay, metody płatności onlineW dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej korzystamy z ofert kasyn internetowych, szukamy jednocześnie bezpiecznych i sprawdzonych na rynku opcji płatności w sieci. Nie da się ukryć, że rynek płatności internetowych został zdominowany przez kilku gigantów, jak choćby Paypal czy Skrill. Problem polega na tym, iż z racji dominacji są one w stanie zmieniać warunki umowy, podwyższać kwoty za dokonywane transakcje. W takim oto wypadku dobrze jest na wszelki wypadek poszukać alternatyw. Jedną z nich będzie Entropay.

O operatorze płatności online - Entropay

Na co nam taka alternatywa? Może się zdarzyć, iż z jakiegoś powodu środki posiadane na koncie u jednego z wymienionych gigantów będą dla nas niedostępne lub po prostu nowe warunki nie będą nam sprzyjać. Warto wobec tego posiadać na wszelki wypadek inny portfel internetowy, z którego pomocą będziemy w stanie dokonywać płatności i transakcji pieniężnych drogą internetową. Tutaj na arenę wchodzi Entropay. Czym jest ta alternatywna forma płatności?

Entropay to portfel elektroniczny, który gwarantuje nam do dyspozycji karty wirtualne. Dzięki nim możemy bezproblemowo i bez obaw wpłacać i wypłacać środki. Ten portfel internetowy został stworzony w 2003 roku przez pracowników maltańskiej firmy Ixaris Systems. Miał on od początku stać się alternatywą wobec panujących już wtedy na rynku innych systemów płatniczych. Twórcom przyświecała idea, aby każdemu zagwarantować możliwość dokonywania płatności online, bez względu na naszą lokalizację czy też zdolność kredytową. Dla wielu ciekawostką i istotnym faktem może być to, iż firma Ixaris Systems jako pierwsza wprowadziła na rynek karty wirtualne w Europie. Już ten sam jeden fakt wiele świadczy o innowacyjności oraz jakości Entropay. Ten portfel elektroniczny jest na co dzień regulowany przez brytyjski Financial Conduct Authority, przez co możemy mieć pewność, iż jest to miejsce godne zaufania, które stale podlega różnorodnym kontrolom.

Kto korzysta z Entropay

Przez kilkanaście lat obecności na rynku w systemie Entropay zarejestrowało się ponad 2 miliony użytkowników z różnych miejsc na całym świecie. Również przez ten okres firma ta wydała swym klientom ponad 6 milionów kart wirtualnych. Same wirtualne karty Entropay są niezwykle istotnym czynnikiem tego systemu, o których jeszcze będziemy pisać. Są one za każdym razem wydawane przez Bank of Valletta (Malta) na podstawie licencji firmy VISA Europe, przez co również możemy mieć pewność, iż mamy do czynienia ze sprawdzonym środkiem płatniczym.

Warunki korzystania z tego portfela internetowego

Kontro w Entropay możemy założyć błyskawicznie i zupełnie za darmo. Jest ono dostępne w jednej z trzech głównych i najpopularniejszych walut, czyli euro, dolarze amerykańskim oraz funcie brytyjskim. Po poprawnej rejestracji i aktywacji konta, możemy od razu zacząć z niego korzystać. Konieczna będzie jednak weryfikacja konta, jeśli chcemy cieszyć się większa ilością opcji i wyższymi limitami. Do weryfikacji posłuży nam skan wybranego dokumentu osobistego, którym może być skan dowodu osobistego, prawa jazdy czy też paszportu. Jako użytkownicy niezweryfikowani będziemy mieć limit transakcji tylko do 2500 euro w ciągu 365 dni, będziemy mogli posiadać maksymalnie 5 kart wirtualnych, a wypłaty z portfela na konto bankowe nie będą wyższe niż 800 euro. Jeśli przejdziemy jednak proces weryfikacyjny, to automatycznie limit transakcji będzie wynosił do 15 tysięcy euro i to tylko w skali jednego miesiąca.

Wszelkie zasilanie naszego konta Entropay możemy dokonać za pośrednictwem przelewu bankowego lub karty płatniczej. Również i wypłaty z Entropay odbywają się przelewem bankowym lub kartą. Bardzo ciekawym wyjściem jest tutaj fakt, iż możemy utworzyć nawet do 10 wirtualnych kart VISA, które zostaną przypisane do konta w celu dokonywania płatności przez Internet. Dobrze jest jednak pamiętać, ze każda karta wirtualna ważna będzie tylko przez rok, dlatego dobrze będzie kontrolować ten czas. Za pośrednictwem Entropay możemy dokonywać błyskawicznej wpłaty, co przydaje się nam wtedy, gdy szybko potrzebujemy środków u wybranego bukmachera.

Z bezpieczeństwem w Entropay niestety różnie bywa. Choć firma stosuje różnorodne zabezpieczenia, to jednak razić może brak weryfikacji 2-etapowej czy jakichkolwiek innych zabezpieczeń stosowanych ponad normę. Jeśli chcemy się zabezpieczyć na wypadek włamania na konto, to warto utworzyć saldo dla głównego portfela, jak i  poszczególnych kart wirtualnych. Jeśli ktoś dokonałby włamania na nasze konto, to mógłby dokonać co najwyżej wypłaty tylko z jednej wirtualnej karty. A jeśli będziemy ich mieli 10, to możemy w bardzo rozsądny i umiejętny sposób podzielić wszelkie środki.

Pewnym minusem w przypadku Entropay mogą być niektóre opłaty, które musimy ponieść w czasie operacji pieniężnych. Choć otwarcie konta czy tworzenie kart wirtualnych jest bezpłatne, to jednak za większość innych czynności musimy płacić. Jeżeli przelewamy na konto pieniądze z banku, to Entropay pobiera od nas prowizję w wysokości 1.95 procent. Wyższa kwota pobrana będzie przy wpłacie za pomocą karty płatniczej, gdyż wynosi blisko 5 procent. Przewalutowanie podczas zakupów to około 2 procent. Plusem może być to, iż zakupy dokonywane za pomocą karty odbywają się bez dodatkowych kosztów. Trzeba się w związku z tym nastawić na trochę opłat.

Kasyna online, które obsługują Entropay: