Płatności w kasynach online przez Klarna

Klarna - co warto wiedzieć?Klienci kasyn internetowych i nie tylko szukają dla siebie alternatywnych metod płatności. Nie zawsze bowiem bank to najlepsze miejsce do przelewów hazardowych, zwłaszcza w sytuacji, kiedy są one blokowane przez ustawę. Dlatego sporym powodzeniem cieszą się e-portfele czy inne systemy płatności. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć jednemu z nich - Klarna.

Klarna - co warto wiedzieć?

Opisywana przez nas Klarna to szwedzka firma fintechowa, która założona została w 2005 roku. Może się dzięki temu pochwalić całkiem bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się ona przede wszystkim w obsłudze płatności online w sklepach. W 2019 roku łączna kwota obsłużonych transakcji online z jej udziałem przekroczyła 35 mld dolarów. Przyjmuje się, że każdego dnia dokonywanych jest ponad 2 mln transakcji, a usługi tej firmy dostępne są już w kilkunastu krajach, w tym w Polsce.

Specjalizuje się ona w głównej mierze w zakresie rozwiązań płatniczych dla branży e-commerce, zarządzaniem reklamacjami sklepów i płatnościami klientów. Znana jest także z opcji Kup teraz, zapłać później. Niedawno firma zaprezentowała na rynku nową aplikację mobilną, która umożliwia zakupy z płatnościami odroczonymi. Można zatem wybrać tą opcję w kasynie czy w sklepie internetowym, sfinalizować transakcję, a następnie do 30 dni uregulować należność z pomocą wybranej metody płatności. Odbywa się to bez odsetek, które naliczane są dopiero po tym czasie. Dostępna jest w polskiej wersji językowej zarówno strona firmy, jak i również oficjalna aplikacja mobilna.

Klarna w kasynach

W coraz większej liczbie kasyn dostępna jest Klarna, dzięki czemu staje się ona popularna także wśród graczy hazardowych. Płatności można dokonać tutaj w łatwy sposób. Warto jednak wiedzieć, że z powodu różnych regulacji prawnych związanych z hazardem, nie jest możliwa w kasynie opcja zapłać później. Można jednak skorzystać z tej opcji jako pośrednika płatności. Klienci mogą bowiem dokonać bezpiecznej płatności kartą lub BLIK-iem, jak i również za pośrednictwem dostawcy płatności Przelewy24 czy prosto z banku. Zazwyczaj w takim momencie może być konieczne podanie numeru PIN, jak i innych danych czy też zatwierdzenie transakcji w banku. Bardzo ważne jest to, że Klarna to bezpieczna i sprawdzona usługa płatnicza, która gwarantuje nam bardzo szybki transfer. Przy tym wszystkim nie przechowuje naszych danych, więc klienci w kasynach mogą liczyć na większą anonimowość.

Płatności z wykorzystaniem tego systemu są zazwyczaj bezpłatne, choć należy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre kasyna mogą pobierać stałe opłaty lub prowizje za dokonywane przelewy. Największym minusem tej metody płatności jest to, że działa ona tylko w jedną stronę. W związku z tym nie jest możliwe dokonywanie wypłat poprzez ten system z kasyna.