Jackpot progresywny

Znanych jest nam ponad 6 000 wideo slotów, jednakże tylko skromny ich proces może zaoferować graczom tzw. Jackpot progresywny. Czym w ogóle jest i dlaczego będzie dla was jednym z najważniejszych czynników wyboru w zakresie samych gier on-line? Już tłumaczymy. Zacząć wypada od tego, że sam jackpot to w języku polskim kumulacja. Oznacza to możliwie największą wygraną w danym momencie, we wskazanej grze różnego typu. Nie inaczej jest ze slotami w które rywalizować można dla adrenaliny, zabawy czy właśnie w celu wygrania dużych pieniędzy. Jackpoty progresywne są najbardziej korzystną opcją dla każdego zainteresowanego, bowiem górny pułap wygranej może być stale powiększany, czasem do niebagatelnych wręcz kwot. Wszystko za sprawą systemu, który panuje w tych grach.

Na czym polega Jackpot progresywny

Na czym polega JackpotJackpoty online zwykle ustalone są z góry. Gracze wygrywają takie kumulacje za każdym razem, gdy upolują najcenniejszy układ dostępny w grze. Biorąc pod uwagę pięciobębnowe tytuły, konieczne jest przykładowo wygranie pięciu wisienek ułożonych w jednym rzędzie. Zmienna ta zależna jest oczywiście od użytkowanej symboliki. Niektóre gry mają swoje autorskie rozwiązania, inne nawiązują do słynnych filmów, bajek, seriali czy nawet gier komputerowych i kapel rockowych. Różnorodność jest tu ogromna. Jackpot progresywny działa jednak inaczej. Studia deweloperskie jak NetEnt, które odpowiadają za uruchomienie takich pozycji, stale dostarczają nam więcej pieniędzy. Progresywny oznacza, że rośnie za każdym razem gdy jakaś osoba zagra za prawdziwe pieniądze we wskazany wideo slot. Nie ma przy tym znaczenia czy gramy w jednym kasynie internetowym czy w dziesiątkach różnych. Takie wideo sloty są ze sobą powiązane i wszystkie spiny wiążą się w całość, oddając potencjalnie większe wygrane. Jedynie część zakręcenia trafia oczywiście do puli, ale dzięki temu kwota ta rośnie tak długo, aż ktoś rozbije zakład. W niektórych grach widzimy kilka poziomów takiego jackpotu: minor, major, premium lub inne. Są one zależne od rozgrywanych stawek lub przykładowo… szczęścia. Jackpoty rozbijane są bardzo rzadko. Nieoficjalnie mówi się, że kluczowa wygrana pada co ok. 3 tygodnie. Odpowiednie systemy to sprawdzają i monitorują, jednakże nie ma żadnej gwarancji, że wygracie akurat w tym czasie, bowiem same wygrana padać mogą nawet i co dzień. Oczywiście im są rzadsze, tym ostateczna pula będzie większa. Obecnie największe wygrane sięgają nawet 17 milionów euro, co zresztą odnotowano w Księdze Rekordów Guinessa. Średni jackpot progresywny oscyluje w granicach 100 tysięcy euro, aczkolwiek w zależności od gry i przede wszystkim studia deweloperskiego, wartość ta może być znacznie mniejsza jak i większa. Takie gry jak Mega Moolah, Mega Fortune, Hall of Gods, Arabian Nights oferują ogromne stawki końcowe i to właśnie one przykuwają największą uwagę. Setki tysięcy graczy z całego świata decyduje się na taką zabawę każdego dnia, dlatego też możecie być pewni, że jeśli spróbujecie swoich sił właśnie w tych pozycjach, zmagać się będziecie o miliony. Co ważne, czasem wystarcza tu nawet jeden, pojedynczy spin. Historia pokazała nam już, że te potężne wygrane trafiają do graczy całkowicie przypadkowo i wystarczy próbować, bo nigdy nie wiadomo, kiedy szczęście się do nas uśmiechnie i zaoferuje nam tak dużą wygraną pieniężną.

Jak grać żeby wygrać ? 

Mega fortune -jackpotBy wygrać jackpot progresywny trzeba grać za prawdziwą gotówkę. Kasyna udostępniają oczywiście tryby demo. Nie wymagają one zakładania konta a szybko poznacie zasady gry w jackpot. Nie ma też konieczności składania depozytów czy jakichkolwiek deklaracji w stosunku do dewelopera i kasyna. Taka rozrywka jest nieograniczona, w tym czasowo, dzięki czemu bez trudu pogracie we wskazany tytuł. Jest to wskazane wówczas, gdy najpierw chcecie się go nauczyć i dopiero potem próbować za realne stawki. Pamiętajcie jednak, że nie ma możliwości wygrania jackpota czy w ogóle pieniędzy poprzez takie rozwiązanie. Służyć ma wyłącznie treningom, charakterowi poznawczemu. W ten sposób poznacie mechanikę, pełne FAQ, dźwięki, użytkowane symbole czy gry bonusowe. To często właśnie w nich padają jackpoty, dlatego taka świadomość jest istotna z punktu widzenia każdego gracza. Stawki wykorzystywane do gry to już zupełnie inna bajka. Można je dostosować do swoich potrzeb i możliwości, dzięki czemu grać mogą osoby z dużymi zasobami finansowymi, ale też takie, które po prostu próbują swojego szczęścia i nie mogą lub nie chcą inwestować pokaźnych kwot. W ten sposób jeden spin można rozegrać nawet za 0,01 euro, co jest stawką niezwykle niską, z kolei wygrana może być wiele tysięcy razy większa. Stawki są zmienne w zależności od ilości granych linii i też samych oczekiwań. Maksymalna gra może być warta nawet kilkaset złotych w zależności od gry po którą sięgniecie. Ważne jest jednak to, że jackpot progresywny pada zwykle przy wartościach znacznie niższych, nie przekraczających kilkudziesięciu czy nawet kilku złotych. To wielki ukłon w stronę graczy i jednocześnie potężna zachęta. Poniżej przedstawimy po krótce podstawowe gry, które zresztą wspomnieliśmy już we wcześniejszej części wpisu, a te nastawione są właśnie na progresję i potężne wygrane:

  • Mega Fortune oraz Mega Fortune Dreams. To być może najpopularniejszy wideo slot progresywny świata. Jego druga odsłona skierowana jest na urządzenia mobilne, dzięki czemu grać możecie ze smartfonów oraz tabletów. Symbolika nastawiona jest tutaj na bogactwo, znajdziecie zatem cenne samochody, jachty, samoloty, gotówkę. Jackpot występuje pod czterema formami, które wygrać można poprzez przechodzenia przez szczęśliwe koło jackpotu,
  • Mega Moolah i Mega Moolah ISIS. Tu również druga wersja odpowiada za funkcje mobilne. Jest znacznie bardziej klasyczna, podobnie jak i Arabian Nights. Te gry nawiązują jeszcze do jednorękich bandytów, kiedy to sama zabawa była znacznie uproszczona i gracz zamiast zastanawiać się nad bonusami, free spinami czy symboliką Wild i Scatter, otrzymywał natychmiastową rozrywkę dla każdego,
  • Hall of Gods: Jeden z najbardziej zaawansowanych tytułów z tego zestawienia, który oferuje fajną grafikę, nawiązującą do mitycznych bogów. Znajdziecie tu Wild i Scatter, a sam jackpot progresywny oscyluje w granicach od miliona nawet do 10 milionów euro,
  • Seria Fortune. Jest to kilka ze sobą powiązanych gier jednego studia, która oferuje różne odsłony, ale łączy swoją wygraną. Divine Fortune jest tu świetnym przykładem i który jednocześnie należy wyróżnić za bardzo dobre animacje, które często przekraczają standardowe normy wideo slotów.

Oczywiście podane wyżej gry to tylko proste przykłady. Kasyna internetowe udostępniają od jednego do kilkunastu gier z tego rodzaju w swojej ofercie. Dzięki czemu łatwo jest je dopasować do swoich oczekiwań i możliwości. Warto je posprawdzać, gdyż często nacechowane są różnymi stawkami, grafiką czy samymi kwotami, po które w ogóle można sięgnąć w razie sukcesu.