Jackpot zasady

Jackpoty to niemalże zawsze najbardziej pożądane tematy w każdym wideo slocie. Nie jest to zresztą dziwne, często mówimy tu o niezwykle pokaźnych kwotach. Ich wysokość jest oczywiście należycie zróżnicowana w zależności od wybieranej gry. Mogą to być kwoty stałe, ale również zmienne, które hipnotyzują setki tysięcy graczy z całego świata. Stawki ustalane są różnie, niektóre wynoszą zaledwie kilkaset żetonów (czyli ok. kilkaset złotych), niektóre z kolei nawet kilkadziesiąt milionów, co jak pokazały gry typu Mega Moolah, Hall of Gods, Mega Fortune, zapewnią rekordowe stawki. Obecnie największa wygrana w historii kasyna internetowego oszacowana jest na ponad 17 milionów euro. Taka kwota bez wątpienia jest imponująca, dlatego jackpot i jego zasady będą istotne dla każdego z nas. W tym krótkim artykule chcemy wam zwrócić uwagę na podstawowe zagadnienia powiązane właśnie z warunkami, które konieczne są do przestrzegania i które jednocześnie wyznaczają nam niejako trendy powiązane z rozrywką tego typu.

Na czym polega jackpot - reguły

Zasady w każdej z gier, bez względu na to, czy ta użytkuje jackpot klasyczny czy progresywny, łatwo poznać za pomocą wirtualnej waluty. Wspominamy o tym już na początku, ponieważ jest to pewnego rodzaju droga na skróty. Fikcyjne pieniądze nigdy nie wymagają bowiem od użytkownika zakładania żadnego konta. Są też nieograniczone czasowo i ilościowo, dzięki czemu to sam gracz decyduje jak dużo chce grać. Nie ma pod tym względem żadnych wytycznych. Rozwiązanie jest przyjazne, bowiem na jego podstawie można poznać nie tylko zasady i warunki, ale też układy symboli, znaki bonusowe, dźwięki, mechanikę i znacznie więcej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by takiego jackpota wygrać. Oczywiście pieniądze nie będą realne, ale pokaże nam to jakie są szanse na dane zagrania. Każdy wideo sloty nacechowany jest tzw. RTP, czyli procentem zwrotu inwestycji do gracza. Wynosi on od 92 do nawet 99%, dzięki czemu dowiecie się jak często wygrywać i jak wiele. Taka pomoc to wielkie wsparcie i doradzamy ją każdemu, zwłaszcza, jeśli nie jesteście przekonani w co powinniście zagrać i dlaczego. Biorąc pod uwagę, że studia deweloperskie wyprzedzają się w pomysłach, jest to zrozumiałe. Znajdziemy bowiem gry klasyczne, jak jednoręki bandyta jeszcze z końca ubiegłego wieku, ale nie braknie też nowoczesnych gierek, czy też idei zaciągniętych z komiksów, filmów, seriali, kapel rockowych i znacznie więcej.Poznaj zasady jackpota

Jackpot zasady to zagadnienie obszerne. Najpierw jednak wyróżnimy jego podstawowe dwa typy. W przypadku kumulacji klasycznej mamy do czynienia z z góry ustaloną stawką, przykładowo 500 żetonów. Jest to wartość niezmienna i zostanie wam dostarczona na konto zawsze, jeśli padną należyte znaki, jak chociażby pięć wisienek na bębnach. Inaczej ma się sprawa z jackpotem progresywnym. Jego zasady są inne, bowiem gra kumuluje grane stawki i tworzy z nich ogólną wartość pieniężną. Zbierana jest z jednej gry, ale z licznym kasyn internetowych. Studia deweloperskie tworzą np. Hall of Gods, które trafiło do bardzo wielu firm, dzięki czemu gra w niego więcej osób z całego świata. A im więcej będzie chętnych, rozegrają więcej rund o większej stawce, tym lepiej dla ogółu. Takie wygrane mogą padać co dzień, ale reguła mówi, że jest to około raz na dwa do czterech tygodni. Wówczas kasa jest największa i szansa najpokaźniejsza, bowiem ogólne algorytmy dają takie właśnie szanse.

Poznaj zasady jackpota

Z zakresu samych warunków i zasad, nakierowane są one na użytkowanie wideo slota i mogą się one od siebie różnić. Znajdziecie w nich informacje o sposobie gry. Przykładowy wideo slot w większości przypadków w górnej części ma swój logotyp, w bocznych sektorach cyfry oznaczające zwycięskie linie. Każda gra ma ich ustaloną wartość od 1 do kilku tysięcy. Najwięcej, jak do tej pory zaobserwowaliśmy, było ich ponad 7 000. Oznacza to, że każdy spin ma dokładnie tyle szans na potencjalne zwycięstwo. Paradoksalnie nie oznacza to jednak, że będziecie wygrywać więcej i częściej. W środkowej części każdej gry znajdują się bębny. Ich ilość również będzie zmienna, od trzech do nawet siedmiu bądź więcej. Są też rzędy od jednego (1) do siedmiu (7). Im ich mniej, tym gra mniej skomplikowana i łatwiejsza do wyuczenia. Samo menu akcji, czy interakcji z tytułem, widoczne jest na dole. Dostępne tam będą przyciski z informacjami (W tym FAQ właśnie z zasadami gry), ale też ze zwycięskimi liniami, wyborem stawek, granych linii, automatycznej gry, przycisk rozruchu (SPIN) czy stopu. Opcji jest wiele, ale wbrew pozorom można się ich nauczyć praktycznie natychmiastowo i wystarczy do tego parę zakręceń.

Ogólne warunki jackpotów pokazują nam na to, jakie są szanse na sukces oraz jak w ogóle go osiągnąć. Po pierwsze wskaźnik wygrywalności, czyli wspomniane już RTP nie pokaże nam dokładnie jakie jest prawdopodobieństwo wygranej jackpota. To już kompletnie inna bajka. Taki wskaźnik nie jest w ogóle możliwy do wyliczenia, co zależy oczywiście od tego, że algorytmy nie są ustawione na konkretną ilość, dzięki czemu nie da się wskazać dnia i godziny w której odniesie się sukces. Jeśli jednak chodzi o warunki użytkowania, tutaj pomocne okaże się poznanie FAQ, który zawsze dostępny jest w grze i który często jest spolszczony.