Wszystko co chcesz wiedzieć o loterii PowerBall

Power Ball na czym polega ta loteria?

Power Ball na czym polega ta loteria?W naszym artykule bardzo szczegółowo opowiemy o grze Powerball. Może być ona przepustką do wygranej wszechczasów. Dlatego też, jeśli nie miałeś jeszcze przyjemności poznania tego hitu lub chciałbym rozwijać swoje umiejętności, zostań z nami. Zaprezentujemy wszystkie podstawy, strategie oraz obliczenia, które będą realną pomocą przy rozrywce. Zaczniemy rzecz jasna od samego wprowadzenia. Powerball jest bowiem jedną z dwóch dużych loterii w USA (drugą jest Mega Millions). To bardzo prosta loteria. Jeśli grałeś w loterii narodowej np. w Wielkiej Brytanii, gra w Powerball będzie dla ciebie łatwizną - jest praktycznie taka sama, jedynie z pewnymi różnicami. Bilety kosztują 2 USD za sztukę. Twoim zadaniem będzie wybranie 6 liczb: wybierzesz pięć liczb od 1 do 69. Następnie wybierzesz jedną liczbę od 1 do 26 dla piłki bonusowej – jest nią POWERBALL. Możesz sam wybrać swoje liczby, wypełniając kupon lub możesz zdecydować o losach, pozwalając terminalowi loterii na wybranie losowych liczb. Jackpot Powerball trwa, dopóki ktoś go nie wygra. Nigdy zatem nie dochodzi do sytuacji w której nikt nie wygrywa. W grze czeka dziewięć rodzajów nagród: 5 numerów + Powerball (Jackpot!), 5 numerów, 4 numery + Powerball, 4 numery itd. Aż do samego Powerballa, który gwarantuje 4$ wygranej. Swój pierwszy milion wygrać można także przy drugiej opcji, gdy padnie pięć numerów.

Szanse na wygraną różnią się od typu, jakiego oczekujecie. Przykładowo 5 trafień i Powerball to zaledwie 1 na 292,201,338.00. Sam Powerball to z kolei 1 do 38,32. Szanse na ostatnią na liście opcję, sam Powerball, mogą mylić ludzi. Zakładają oni bowiem, że ponieważ istnieje tylko 26 potencjalnych liczb, szanse na zdobycie ich w pojedynkę powinny wynosić 1 do 26. Pamiętajcie jednak, że można również uzyskać Power Ball z innymi liczbami.

Jak działa opcja Power Play?

Power Play to dodatkowa funkcja loterii Powerball. Aby uzyskać dodatkowy 1$ za grę, ta funkcja pomnoży wygraną inną niż jackpot (tj. NIE zwielokrotni nagrody głównej) przez 2x, 3x, 4x, 5x lub 10x. Nie możesz grać w Power Play bez grania w Powerball. Jeśli zdecydujesz się na nią zagrać, dodasz ją do swojej planszy Powerball. Tabelę mnożników w tej sprawie znaleźć można w sieci. Pamiętaj: Nie kupujesz wielu funkcji Power Play dla tej samej linii, aby uzyskać różne wielokrotności. Zamiast tego generator liczb losowych (RNG) wybiera mnożnik przed losowaniem Powerball (widok w telewizji). RNG wybiera mnożniki, stosując różne kursy dla każdego z nich. Odzwierciedla to różnicę wartości każdego mnożnika, tj. Mnożnik x2 ma mniejsze szanse na wybranie niż mnożnik x3, mnożnik x3 ma mniejsze szanse na wybranie niż mnożnik x4 itp.

Kto, gdzie, kiedy? Istnieją dwa losowania Powerball na tydzień, jedno w sobotę i jedno w środę. Oba losowania wychodzą o godzinie 22.59 czasu wschodniego (ET). Można kupić bilety do 1 lub 2 godzin przed rozpoczęciem losowania; czas odcięcia zależy od jurysdykcji sprzedaży - różne stany mają różne zasady. Istnieją minimalne ograniczenia wiekowe dla gry w Powerball, ale różnią się one w zależności od prawa stanowego. Minimalne ograniczenia wiekowe wynoszą od 18 do 21 lat, przy czym normą jest 18 lat.Powerball nie jest dostępny do gry w każdym stanie. Można jednak grać w 45 stanach, a także w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. 6 stanów, w których nie gra się w Powerball, to Alabama, Alaska, Hawaje, Missisipi, Nevada i Utah. Żaden z nich nie ma loterii stanowej, więc tym samym nie możecie tam próbować swoich sił. Przyczyny absencji zależą od właściwych organów. Na przykład Alabama przeprowadziła referendum. Głosowano tam przeciwko wdrożeniu gry w stosunku 54:46.

Jak wyglądają wypłaty w Powerball?

Poznaj największe wygrane w loterii Power BallMożesz odebrać swoją główną wygraną na jeden z dwóch sposobów: ryczałtem lub ratami. Dzięki opcji raty otrzymujesz 30 gwarantowanych, stopniowanych płatności w ciągu 29 lat: stopniowanie oznacza, że ​​kwota z roku na rok wzrasta o 5%. Łącznie 30 płatności dochodzi do równej kwoty wygranych. Zryczałtowana kwota pozwala z góry zgarnąć wszystkie wygrane. Jest to wartość niższa niż suma rat, ponieważ nie uwzględnia ona stóp procentowych (jesteś odpowiedzialny za gotówkę i sam decydujesz, jak ją zainwestować). Większość zwycięzców wybiera tę opcję. Witryna Powerball podaje dane zarówno dla całkowitej kwoty rat, jak i kwoty ryczałtowej dla nadchodzącego losowania.

Największe wygrane w Powerball

W Powerball zawsze znajdziemy mnóstwo pieniędzy, zatem nic dziwnego, że rodzi to wiele interesujących faktów i ciekawostek. W tej sekcji omówimy niektóre z najbardziej szalonych historii, które można wyłonić z loterii Powerball. Jest przykład naprawdę szalony, to losowanie, które odbyło się 13 stycznia 2016 r. Jackpot osiągnął ogromną sumę 1 586 400 000 $. Niestety dla zwycięzców, trzy bilety wygrały główną premię. Każdy odszedł z sumą pieniężną w wysokości 327,8 mln USD. Byłoby to 528,8 mln USD, gdyby wybrali opcję rat. Oto największe wygrane w jednym losowaniu w losowaniu Powerball. 1. 768,4 mln USD 2. 758,7 miliona USD 3. 590,5 miliona USD 4. 559,7 miliona dolarów. Co ciekawe, wszyscy wybrali ryczałtową płatność gotówkową, więc otrzymali mniej niż wymienione nagrody, odpowiednio 477, 480,5, 370,9 i 352 milionów.

Może Cię zainteresować: Najwięksi zwycięzcy w kasynach i co się z nimi stało?

Ciekawostki – nieodebrana wygrana, wygrane zagraniczne .Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się zgubić los na loterię? Zastanawiasz się, czy nie jesteś tajnym milionerem? Wszechświat zna odpowiedź, ale tylko „on”. Tak się zdarza. Największy jackpot Powerball, który nie został odebrany, trafił na kupon zakupiony w Gruzji w czerwcu 2011 roku. Przy 77,1 miliona dolarów nie jest to największy jackpot, ale mimo to - znaczący. W Indianie we wrześniu 2002 roku ktoś w ten sposób stracił aż 51,7 miliona dolarów. Inna sprawa to wygrane zagraniczne. Niektórzy Amerykanie denerwują się, że każdy może zagrać w loterii Powerball, a zwycięzcy pochodzić mogą z całego świata. Największa wygrana przypada obywatelowi Iraku, który postanowił pozostać anonimowy. Wygrał 6,4 miliona dolarów w Powerball w 2015 roku. Inne zagraniczne wygrane to 1 mln USD w lutym 2016 roku, po które sięgnął obywatel Kanady i kolejne 1 mln USD wygrane przez emeryta w Salwadorze.

Podsumowanie

Jak widzicie, Powerball jest grą bardzo prostą. Jego zasady można zrozumieć dosłownie stojąc przy loterii. Wygrane są tam ogromne, ale w całości zależy tu wszystko od szczęścia. Wasz los może się okazać wyjątkowy, ale także kompletnie chybiony. Dlatego też nie ma się co denerwować. Samą loterię warto traktować jako ciekawy dodatek, który może zatrząść światem.