Recenzja gry Age of the Gods od Playtech

Przenieś się do świata greckich bogów w Age of the Gods

Video slot Age of the Gods to niezwykle interesująca propozycja maszyny kasynowej firmy Playtech. Mamy tutaj do czynienia z jednorękim bandytą online, który dotyczy świata greckich bogów. Zetkniemy się na bębnach z symbolami najważniejszych bogów Starożytnego Świata Grecji, czyli z Zeusem, Ateną, Posejdonem czy Herkulesem. Gra Age of the Gods prezentuje się całkiem przyjemnie. Zadbano w niej o wysokiej jakości symbole, grafikę HD, przez co całość sprawia bardzo dobre wrażenie.

W przypadku Age of the Gods zetkniemy się ze standardowym układem 5 bębnów z 3 rzędami symboli. Playtech jednocześnie postawiło na 20 linii wygrywających. Jest to stała liczba, przez co nie możemy zmienić ich ilości. Z pewnością ma to spory wpływ na wysokość stawianych w grze zakładów. Minimalny zakład w Age of the Gods wynosi 0.20, natomiast maksymalna stawka to aż 500! W ten oto sposób każdy typ gracza znajdzie tu coś dla siebie, albowiem można bez trudu grać za niskie jak i bardzo wysokie stawki. Te drugie z pewnością będą mieć niemały wpływ na jackpota, ale o tym w dalszej części tekstu.

Age of the godsAge of the Gods to video slot, który wykorzystuje różnorodną symbolikę. Zetkniemy się tu zarówno z symbolami zapożyczonymi z kart, jak i tematycznymi i specjalnymi znakami. Do tych pierwszych zaliczymy figury karciane A, K, Q. Oczywiście są to najmniej wartościowe symbole, które przynieść mogą nam maksymalnie 150 monet. Na nieco więcej, bo 250 monet możemy liczyć dzięki 5 symbolom hełmu wojskowego. Nieco więcej przynoszą nam wizerunki kobiety i mężczyzny. Następnie na bębnach spotkać możemy Herkulesa, który przynosi do 400 monet. Zeus lub Posejdon to wygrana 500 monet. Najwięcej ze standardowych symboli przynosi nam Atena - 1000 monet. W grze Age of the Gods znajdziemy jednak również symbole specjalne. Wild zastępuje wszystkie inne symbole na bębnach z wyjątkiem logo Age of the Gods, a jednocześnie może nam przynieść do 10000 monet! Logo gry to scatter. Co najmniej trzy takie symbole na bębnach oznaczają grę bonusową.

Gra bonusowa polega na wylosowaniu na ekranie z 25 monetami, 3 takich samych symboli z danym bogiem lub boginią. Każde z nich przynosi zupełnie inne nagrody. 3 symbole Ateny to 9 darmowych obrotów, gdzie każdy z nich może mieć przelicznik między x2 a x5. 3 symbole Zeusa to również 9 gier darmowych, gdzie co 3 obroty zwiększa się przelicznik o +1. Jednocześnie na środku pojawia się stały wild, co zwiększa szanse na dobre układy. 3 symbole Posejdona to 9 darmowych gier, gdzie uderzenie trójzębem przez boga zamienia 5 losowych symboli w wild. 3 symbole Herkulesa to również 9 gier, a sam syn Zeusa przez całą grę będzie pełnił rolę stałego wild na 3. bębnie.

Jeżeli na bębnach wylosujemy 5 symboli bogów, to zyskujemy Pantheon of Power, co oznacza x200 naszej stawki! W grze Age of the Gods znajdziemy również Jackpota. Producent umieścił aż 4 rodzaje jackpota: Power, Extra Power, Super Power, Ultimate Power. Szansę gry o jackpota możemy wylosować w każdej chwili, a rodzaj uzależniony jest od stawki. Mamy tutaj również 25 monet, a naszym zadaniem jest wylosowanie 3 identycznych. Warto na koniec dodać, że wskaźnik RTP dla tej produkcji wynosi 95,02%.