Osiem mitów hazardowych, o których warto wiedzieć

W świecie hazardu każdego roku pojawia się wiele mitów i niedomówień. Wirtualne kasyna starają się z nimi walczyć, podobnie jak i większość użytkowników. Często jednak zapomina się o zdrowym rozsądku, słucha plotek, a wszystko to prowadzi do niepotrzebnych nerwów. Dlatego przygotowaliśmy dla was spis najpopularniejszych ośmiu mitów, o których warto wiedzieć. Jeśli się jednak z nimi spotkacie, warto od razu sprostować i wyrzucić z głowy. Ostatecznie nasza wizyta w kasynie powinna być nakierowana na suche fakty. Bez względu na to, czy gramy dla satysfakcji, czy wierzymy w ostateczny sukces i wielomilionowe wygrane, trzeba się skupić na zasadach i panujących tam regułach.

Mit #1: Hazard uczyni cię bogatym

Hazardowe mity w kasynie onlineTo prawda, że ​​niektórzy ludzie wzbogacają się przez hazard, ale zdecydowana ich większość nie. To jeden z najważniejszych mitów, które musisz pokonać, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobnie stracisz dużo pieniędzy, ścigając coś, co nigdy się nie wydarzy. Jest to niezwykle powszechne przekonanie, które wykorzystuje wiele kasyn i loterii. Będą prezentować reklamy w sposób, który uwzględnia wiarę ludzi w mit „To możesz być ty”. Moja rada jest taka, że ​​nigdy nie powinieneś uprawiać hazardu, mając nadzieję na wzbogacenie się. Powinien polegać na dobrej zabawie. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze i nadal zachować emocje związane z hazardem, zapoznaj się z giełdą.

Mit #2: Hazard sprawi, że będziesz biedny

Ponieważ pierwszy mit jest powszechny i ​​większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, prowadzi nas to do przeoczenia przeciwnego mitu: hazard nieuchronnie prowadzi do ubóstwa. Hazard powoduje problemy u niektórych osób. Uzależnienie od hazardu jest bardzo realne, ale to nie znaczy, że każdy, kto gra w hazard, będzie miał problemy. Prawdą jest, że więcej osób rozwinie uzależnienie od hazardu niż trafi w dziesiątkę, ale uwierzenie, że ubóstwo jest nieuniknionym rezultatem, jest złe. Trzeba uzbroić się w wiedzę, aby zapobiec utrzymywaniu się uzależnienia - ustal limity (zarówno czasowe, jak i pieniężne), stań się odpowiedzialny przed bliskim przyjacielem lub krewnym (aby mogli ci powiedzieć, czy tworzy się problem), obiecaj sobie, że nigdy nie będziesz ścigał straty (ustawiając limity) i uzyskaj pomoc wcześnie, jeśli poczujesz, że przeginasz.

Mit #3: Uważasz, że odzyskasz to, co przegrałeś

Bardzo blisko spokrewnione z mitami 1 i 2. Wiele osób uważa, że ​​odzyskają pieniądze, jeśli będą grać dalej. Nazywamy to „ściganiem strat” lub „błędem kosztów utopionych”. Oznacza to, że próbujesz odzyskać stratę, której nie masz szans - lub bardzo małą szansę - na odzyskanie. Na przykład tracisz 100 £ na automacie do gry, ale potrzebujesz pieniędzy na jedzenie i wiesz, że automat wkrótce się spłaci (patrz mit 5), więc ciągle dokładasz pieniądze, czekając na zwycięstwo, które „wiem , że nadchodzi”. Nigdy tak nie jest. Unikaj stania się ofiarą tego mitu, ustalając limity gry przed każdą sesją hazardu. Nigdy nie uprawiaj hazardu z pieniędzmi przeznaczonymi na niezbędne rzeczy (czynsz, rachunki, jedzenie, ubrania, Walentynki). Wskazówka: Dobrym sposobem ochrony przed tymi mitami jest założenie konta bankowego przeznaczonego specjalnie do hazardu i umieszczenie w nim tylko określonej kwoty gotówki. Nigdy nie łącz konta bieżącego lub karty kredytowej ze stronami hazardowymi.

Mit #4: Uważanie, że Generatory Numerów działają błędnie

RNG są po to, aby zapewnić, że kasyno nie będzie zbytnio manipulować grami na ich korzyść. Na przykład, jeśli maszyna ma współczynnik „powrotu do gracza” (RTP) w wysokości 75%, z czasem RNG upewnia się, że gra zwraca 75% wpłaconych pieniędzy. Tak długo, jak korzystasz z legalnego kasyna, masz pewność, że RNG działa i jest dokładny. Kasyna w muszą mieć sprawdzone gry przez niezależnego audytora. Jeśli zwrócisz uwagę, zauważysz, że ludzie narzekają na RNG tylko wtedy, gdy mają pasmo przegranych! To powinno ci coś powiedzieć.

Mit #5: Uważanie, że umiejętności pomogą w wygrywaniu przy wideo slotach

Czy widziałeś kiedyś, jak starzy gracze gromadzą się wokół automatów w pubie? Zawsze nachylają się, aby zerknąć na bębny, a kiedy nadejdzie twoja kolej, doradzają ci, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić. Tak, myślą, że są zręcznymi mózgami podczas gry. Przeważnie tak nie jest. Typowy automat do gry nie wypłaca zbyt wiele. Są tylko trzy rzeczy, które mogą pomóc ci wygrać: 1. Wybór automatu o wysokiej stopie zwrotu do gracza - powinieneś móc sprawdzić automat (jeśli jest w pubie) lub opis (podczas gry na automatach online). 2. Wybierz automat do gry z elementem opartym na umiejętnościach. Te gry mogą mieć element umiejętności po osiągnięciu gier bonusowych. Większość gry nadal sprowadza się do szczęścia, ale nadal możesz wygrać trochę pieniędzy, używając swoich umiejętności. 3. Wybierz automat, na który ktoś włożył dużo pieniędzy i odszedł. Innymi słowy, bądź lurkerem.

Mit #6: Uważanie, że system gry pozwoli ci wygrać

Poznaj najpopularniejsze hazardowe mity kasyna internetowegoBez wątpienia słyszałeś o różnych systemach bukmacherskich, np. liczenie kart. Nie działają. Pomyśl o tym w ten sposób: wiele osób online twierdzi, że ma idealny system bukmacherski na sprzedaż. Gdyby to była prawda, kasyna by się o tym dowiedziały i zrobiłyby coś, aby temu zapobiec. W przeciwnym razie zbankrutują. Kasyna mają sposoby na wykrywanie, kiedy ludzie stosują podstępne taktyki, i będą działać, aby to zatrzymać. Zobacz mit 1: nie ma gwarantowanych sposobów na duże wygrane w grach hazardowych. Być może pewnego dnia odkryjesz rzadką strategię, która działa, ale jest to równie prawdopodobne, jak wygrana na loterii!

Mit #7: Uważanie, że poprzednie wyniki determinują przyszłe

Wiele osób myśli, że mogą przewidzieć następny rzut monetą lub następny kolor na kole ruletki. Liczą, że jeśli coś ma szansę się wydarzyć w stosunku 50:50 (np. orzeł lub reszka, czerwony lub czarny), to poprzednia seria wyników wpływa na następną. To, czego nie rozumieją gracze, to szansa, że ​​orzeł czy reszka nigdy się nie zmienią. Tymczasem zawsze macie 50:50. Poprzedni rzut nie ma znaczenia. Właśnie dlatego padają „tajemnicze” czy „dziwne” serie dziewięciu z rzędu…

Mit #8: Myślenie, że szczęście nowicjusza Ci pomoże

Szczęście początkującego to zjawisko, w którym ktoś nowy w grze wygrywa częściej, niż powinno narzucać to doświadczenie nowicjusza. Ludzie próbowali to przestudiować, ale nigdy nie znaleźli na to żadnych wyraźnych dowodów. Jedyną rzeczą, która czasami wpływa na wynik, jest to, że na początkującego wywierana jest mniejsza presja, a to oznacza, że ​​nie rozmawiają tak dużo. Nie dotyczy to gier losowych. Warto o tym pamiętać przy podjęciu swojej gry w dowolnym kasynie.