Jednoręki bandyta - symbole w grze

Automaty hazardowe poprzez ukazane na ich bębnach owocowe symbole nazywane są przez graczy grami owocówkami. Mimo swojego przyjaznego wyglądu nie mają jednak w wielu krajach dobrej opinii. Na początku dostępne były w podrzędnych barach i osoby postronne podejrzewały ich właścicieli tylko i wyłącznie o oszustwa. Niejednokrotnie słyszało się też o tym, że osoby używające tych maszyn wpędziły się w ogromne długi i uzależnienia, co przysporzyło maszynom jeszcze większą rzeszę wrogów. Nie pamiętamy jednak o niewinnych początkach tych automatów i nie zdajemy sobie sprawy, że są teraz dostępne w kasynach internetowych. Jednoręki bandyta pozwala zarówno na dobrą zabawę bez angażowania naszych środków pieniężnych, jak również - dzięki bardzo przystępnej formie – korzystać z nich w celu zdobycia dużych wygranych. Wszystko jednak zgodnie z prawem Unii Europejskiej i wedle jasno określonych zasad. 

Dostępne symbole w jednorękim bandycie

Dostępne symbole w jednorękim bandyciePierwsze wersje automatów wypuszczonych na rynek zawierały między innymi symbole owoców. Dla graczy było to rozwiązanie o wiele bardziej przyjazne i miłe dla oka niż korzystanie z innej symboliki umieszczonej na bębnach. Interesujące jest to, że owocówki wzięły swą nazwę od reklamy gum do żucia. Prototypowy automat z owocowymi symbolami powstał na początku XX wieku. Na jego bębnach zamiast symboli kart czy przedmiotów codziennego użytku widniały właśnie obrazki przedstawiające takie owoce jak arbuzy, cytryny, wiśnie, śliwki czy  pomarańcze. Takie automaty stworzone zostały w celach czysto rozrywkowych. Wiadomo także, że pełniły funkcję reklamy owocowych gum do żucia marki Bell-Fruit. Były one zresztą nagrodą za wygraną w tych pierwszych jednorękich bandytach.  Z czasem jednak doszło do zmiany i automaty stały się elementem hazardowego świata, lecz symbole owocowe pozostały w nim do dnia dzisiejszego. W naszym kraju pierwsze tego typu automaty do gry pojawiły się w latach 70-tych. Nie było w tamtym czasie kasyn, dlatego automaty-owocówki znajdowały się przede wszystkim w salonach gier i podrzędnych barach. Obecnie takie automaty spotyka się w wielu kasynach internetowych z polskim interfejsem użytkownika. Spotkać je można również w wielu małych lokalach, które udostępniają tego typu maszyny, jednakże oferują one zdecydowanie niższe wygrane niż sloty, z których korzystać można w internecie.

Owocówki znajdujące się w ofercie dobrych kasyn internetowych mogą przybierać bardzo różną formę. Jedne to trzybębnowe video sloty, inne mają pięć bębnów, ale zdarzają się także automaty z jeszcze większą ich ilością. Gry tego typu dostępne w kasynach online gwarantują nieraz bardzo wysokie wygrane. Wiadomo jednak, że nie każdy gracz stanie się milionerem, bo sloty są grą hazardową, a więc mimo swej infantylnej otoczki wiążą się z ryzykiem zakładów. To jakimi pieniędzmi i na jakie wygrane  możemy liczyć uzależnione jest od tego, w jaki slot aktualnie zagramy, a także tego, jakie są w nim minimalne oraz maksymalne stawki i możliwości kombinacji.

Funkcje dostępne w grze

Pamiętajmy, że w odróżnieniu od wielu stacjonarnych owocówek, te elektroniczne oferują nieporównywalnie większą ilość kombinacji, linii, a także dodatkowych zakładów. Dzięki tym możliwościom gracze mogą spodziewać się, że otrzymają bardzo szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym będą mieć dostęp do bardzo wysokich wygranych. Owocówki dostępne są również w tej bardziej wyszukanej i wyższej formie slotów, którymi są jackpoty. To specjalne sloty kumulujące wartości wygranych, ale także przegranych sum pozostawionych w slocie przez graczy. Dzięki temu rozwiązaniu wraz z każdą, kolejną grą do jackpota trafia coraz większa suma pieniędzy z obstawianych zakładów. Jeśli dodamy do tego, że jackpoty mogą być progresywne, to ilość slotów, z których każdy zapewnia dopływ środków do łącznej puli, jest ogromny. Dzięki temu ilość pieniędzy, która wędruje do łącznej puli wygranych jest ogromna. Wystarczy wspomnieć, że - w zależności od jackpota -  główne wygrane mogą sięgać dziesiątek, a nawet tysięcy złotych/euro. Zdarzają się jednak sytuacje, że nagrody wynoszą nawet kilka lub kilkanaście milionów euro. Nie można wszak zapomnieć o tym, że w tego typu automatach grywa się za większe stawki niż w innych automatach owocówkach. Przykładem popularnego jackpota jest chociażby Mega Joker, na którego bębnach występują symbole owoców. Sprawniejsi i bardziej doświadczeni gracze mogą próbować swych sił właśnie na jackpotach. Nieraz tak właśnie się dzieje, co można zobaczyć na stronach kasyn internetowych, gdzie publikowane są informacje o zdobywanych przez graczy wygranych.

Czy maszyny oszukują graczy ?

Wielu początkujących użytkowników slotów może obawiać się o to, że maszyny te oszukują i nie pozwalają na wygrywanie pieniędzy. To pogląd, który pokutuje od czasów, gdy automaty umieszczone były w obskurnych barach, gdzie jedynym sprzedawanym towarem było piwo bez gazu w brudnych szklankach. Mamy dobrą wiadomość: czasy zmieniły się na lepsze. Oczywiście zrozumiałe jest to, że każdy z automatów ma wgrany system komputerowy. Odpowiednie dla tego typu urządzeń oprogramowanie sprawia, że automaty te opierają się na określonych matematycznych wyliczeniach, które nie każdemu zapewnią wygraną. To byłoby zbyt piękne i nie byłoby już hazardemCzy maszyny oszukują graczy ?tylko akcją charytatywną, a nie o to chodzi. O wygranej lub przegranej decyduje tutaj szczęście gracza. Raz dana osoba może wynieść z gry ogromną wygraną, a innym razem skazana będzie na porażkę, z którą nieraz wiąże się utrata sporej ilości pieniędzy. Każdy musi jednak pamiętać, że ryzyko jest na stałe wpisane w gry hazardowe, którymi są także owocówki. Należy mieć także na uwadze jedną ważną informację – wszystkie kasyna, niezależnie od tego, do jakiej firmy należą,  bazują na oprogramowaniu dostarczanym przez kilku wiodących na tym rynku producentów. Wśród najważniejszych z nich znajdują się takie, renomowane i cenione firmy, jak Novomatic, Microgaming czy Net Entertainment (NetEnt). Software dostarczany przez każdego z tych producentów gwarantuje nam, że korzystamy ze slotu z wgranym oprogramowaniem gwarantującym najlepszą jakość pod względem zarówno samej rozgrywki, jak również funkcjonalności, bezpieczeństwa czy szaty graficznej. Wirtualne automaty z symbolami owoców dają nam więc pewność, że korzystamy z rozwiązań w pełni uczciwych.

Automaty owocówki dostępne w sieci zachwycają swoją różnorodnością i możemy mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do najbardziej klasycznych zaliczamy Fruits Sizzling Hot, Extra Sizzling Hot oraz Ultra Hot. To niezwykle proste w obsłudze, klasyczne, trójbębnowe automaty. Do automatów progresywnych zaliczyć można chociażby Golden Stevens czy Mega Joker. Wybór jest jednak o wiele większy, ale warto przekonać się o tym samemu. Jednoręki bandyta owoce w symbolach to obecnie prawdziwy klasyk i znajdziemy takie rozwiązania w setkach gier. Mimo wielu lat na rynku wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem i trzeba przyznać otwarcie, że nie dzieje się to bez powodu! Spróbujcie koniecznie!