Angielska (UKGC) Licencja hazardowa dla wirtualnych kasyn

Licencje hazardowe są tym, bez czego dziś nie mogą obyć się kasyna czy bukmacherzy internetowi. W Europie mamy do czynienia z kilkoma ważnymi organizacjami przyznającymi licencje, a jedną z nich jest United Kingdom Gambling Commission. Postanowiliśmy się zatem nieco bliżej przyjrzeć tej organizacji.

Czym jest United Kingdom Gambling Commission?

Czym jest United Kingdom Gambling Commission?UKGC - United Kingdom Gambling Commission to organizacja zajmująca się hazardem w Wielkiej Brytanii. Nie da się ukryć, że wyspiarski kraj jest jednym z najstarszych na świecie pod względem hazardu. To właśnie tutaj narodziły się oficjalne zakłady bukmacherskie. Nic też dziwnego, że rynek ten od lat cieszy się uznaniem wielu firm hazardowych. W związku z coraz większym zainteresowaniem hazardem online na Wyspach, w 2005 roku zadecydowano o utworzeniu specjalnej komisji. Ta jako United Kingdom Gambling Commission rozpoczęła swą działalność w 2007 roku. Od samego początku nadrzędnym zadaniem komisji jest zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, oszustwom związanym z hazardem online. Komisja z jednej strony wydaje licencje tym operatorom, którzy spełnili wszystkie restrykcyjne normy, a z drugiej strony doradza rządowi w sprawach zmian prawnych. Jej obszar działania obejmuje nie tylko kasyna i bukmacherów, lecz również wszelkie loterie, elektroniczne zdrapki, bingo, stacjonarne automaty do gry. Na co dzień w United Kingdom Gambling Commission pracuje blisko 300 osób, które zajmują się licencjami, skargami, bieżącymi sprawami. Sama zaś komisja podporządkowana jest Departamentowi Kultury, Mediów i Sportu.

Zadania UKGC

United Kingdom Gambling Commission zajmuje się wieloma sprawami związanymi z hazardem na Wyspach. Nadrzędnym zadaniem tej komisji jest powstrzymanie przestępczości związanej z hazardem, zapewnienie klientom dostępu do uczciwego i otwartego hazardu oraz ochrona dzieci i osób wymagających szczególnego traktowania. W przypadku firm hazardowych komisja wydaje stosowne licencje spełniającym wymogi operatorom hazardowym, a w przypadkach łamania norm, prawa może nakładać na nich mniejsze lub większe grzywny, jak i również cofnąć licencje. Jak już wcześniej wspomnieliśmy odpowiada także za doradzanie władzom krajowym i lokalnym w kwestiach związanych z hazardem. Komisja sprawdza regularnie, czy operatorzy hazardowi korzystają na swych stronach czy w punktach z oprogramowania dostarczanego przez licencjonowanych dostawców. Komisja regularnie bada także wszelkie reklamy kasyn i bukmacherów, czy nie wprowadzają one w błąd klientów. Komisja sprawdza także to, czy operatorzy korzystają wyłącznie z bezpiecznych technologii płatności czy zabezpieczeń danych osobowych graczy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości na wybranym polu komisja może nałożyć karę na operatora, wraz z obowiązkiem wprowadzenia odpowiednich modyfikacji.

Komisja na co dzień dba o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów dla konsumentów i szerszej publiczności. W przypadku występowania danego problemu bada skalę wpływu, jaki może mieć taki problem, zwłaszcza zakres szkód związanych z hazardem, a także kłopoty finansowe, społeczne, jakie może to spowodować. W miarę badań opracowuje nowe wymogi regulacyjne lub współpracuje z partnerami regulacyjnymi i innymi odpowiednimi organami.

Warto jednak wiedzieć, że UKGC nie zajmuje się reklamacjami konsumentów. W związku z tym komisja ta nie jest w stanie pomóc klientom odzyskać pieniądze z zakładu sportowego, automatu do gry czy też zajmować się sporami w przypadku wygranej w loterii krajowej. Wiąże się to jednak z faktem, że jednym z wymogów licencyjnych United Kingdom Gambling Commission jest to, aby każdy z operatorów posiadał odpowiedni dział i procedury zajmujące się takimi sprawami.

Jak można się zatem domyślać, United Kingdom Gambling Commission to jedna z najbardziej pewnych i wiarygodnych komisji do spraw hazardu w Europie. Klienci mogą być pewni, że kasyna czy bukmacherzy z jej licencją spełniają wszelkie wymogi, jak i stale znajdują się pod kontrolą UKGC.