Video (Wideo) Poker w kasynach online

Graj w wideo pokera w najlepszych kasynach internetowych:

Video Poker onlineVideo Poker online to zupełnie nowa odmiana, generacja tradycyjnej gry w pokera. W przeciwieństwie do klasycznej gry w pokera z innymi graczami tutaj do czynienia mamy z pojedynkiem z komputerem. Jest to o tyle innowacyjne rozwiązanie, iż pozwala graczom na pojedynkowanie się w klasycznym trybie pokera o wybraną przez siebie stawkę. Gra Video Poker to bardzo pomysłowe połączenie pokera wraz z typowym automatem do gry hazardowej.

Video Poker online - historia

Początków Online Wideo Pokera należy szukać w końcu XIX wielu, kiedy to wymyślono pierwszy bębnowy automat do gry. Był on protoplastą dzisiejszych automatów do gry. Musiało jednak minąć przeszło sto lat by poker mógł znaleźć się właśnie w takiej formie w kasynach internetowych. Można tutaj znaleźć dwie klasyki gatunku hazardowego i kasynowego: pokera i automat. Czy można sobie wymarzyć lepsze połączenie? Pierwsze automaty do wideo pokera zostały stworzone w połowie XX wieku, choć wtedy nie były to zbyt zaawansowane i funkcjonalne urządzenia. Początkowo ich system składał się z 50 kart, a talie nie posiadały waletów oraz dziesiątek, co miało dawać kasynu przewagę nad graczem, gdyż bez tych kart niemożliwym było utrafienie strita czy też pokera. Pierwsze automaty zbliżone wyglądem i systemem działania do dzisiejszych powstawały w latach 70., kiedy to na rynek wchodziły pierwsze komputery osobiste. Rewolucja na rynku przyszła wraz z rokiem 1979, kiedy to na rynku powstała firma International Game Technology (ITG). W tym samym roku wprowadziła ona na rynek "Draw Poker". Od tego czasu elektroniczny poker z każdym rokiem zwiększał swą popularność. Dla wielu osób było to o wiele lepsze rozwiązanie aniżeli gra przy stole, gdzie często trzeba pojedynkować się z nie tylko z krupierem, lecz także z innymi graczami. Ukoronowaniem tej wielkiej rewolucji było wprowadzenie na rynek kasyn internetowych, jakie od razu umieściły tą odmianę pokera w swej bogatej ofercie.

Video Poker w kasynach online

Obecnie Video Poker online jest niezwykle chętnie wykorzystywany przez kasyna internetowe. Obok automatów hazardowych jest on jednym z najbardziej popularnych elementów dostępnych w ofercie. Zasady korzystania z takich automatów są niezwykle proste. Na sam początek po rejestracji w danym kasynie internetowym konieczne jest wpłacenie pierwszego depozytu. Przy okazji polecamy sprawdzenie bonusów od takich depozytów oferowanych przez kasyna, albowiem można ze strony firm hazardowych dostać całkiem atrakcyjne bonusy za pierwszą wpłatę. Gdy już będziemy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy, to w takim wypadku możemy wybrać dla siebie określony automat. Zazwyczaj różnią się one między sobą zasadami zakładów oraz wysokością wygranych czy też szatą graficzną. Aby rozpocząć grę należny zasilić elektroniczny automat odpowiednią ilością kredytów. Następnym krokiem jest ustalenie stawki pojedynczego zakładu. Dalszym etapem jest uruchomienie zakładu poprzez przycisk deal lub start. Na samym początku maszyna wylosuje dla nas pierwszy układ pięciu kart. W tym momencie możemy zdecydować się na zatrzymanie dowolnej ilości kart lub na ponowne losowanie. Istotą tej gry jest to, że otrzymujemy w jednej rozgrywce dwa losowania, dzięki którym możemy wybrać dla siebie jak najlepszy układ kart. Każdy automat może oferować inne wysokości wypłat czy też same zakłady, gdyż niektóre mogą wypłacać już kwoty od jednej pary, inne dopiero od trójki. Bardzo często zdarza się, że wyplata zaczyna się od pary waletów, za którą wypłacana jest nagroda w wysokości 1:1. Pozostałe układy są takie same, jak w standardowym pokerze. Warto również pamiętać o tym, że w czasie gry można zwiększyć swą stawkę czy też postawić na maksymalny zakład.

Jacks or Better wideo poker

Video Poker - wersje dostępne online

W ofercie kasyn internetowych można spotkać się z wieloma odmianami elektronicznego pokera. Oto kilka najważniejszych z nich:

Deuces Wild – w tym rodzaju Video Pokera każda dwójka funkcjonuje jako symbol "wild", w związku z czym może zastąpić dowolną kartę z talii.

Jacks or Better. Jest to odmiana gry zwana często także "Draw Poker". Stanowi ona najpopularniejszą odmianę wideopokera. W tym wypadku wypłaty zaczynają się od pary waletów.

Multi-play poker. W tym wypadku gracz dysponuje układem bazowym, do którego losowane są pozostałe karty z innej talii.

Bally's All American. Jest to automat w większości oparty na "Jacks or Better". W tym wypadku jednak zwiększono wysokość wypłat za kolory, strity i pokery, a fulle i dwie pary przynoszą mniejsze wypłaty niż w innych grach.

Tens or Better. Jest to kolejna odmiana "Jacks or Better". Tutaj jednak najmniejsze wypłaty zaczynają się od pary dziesiątek, a nagrody za fulle i kolory mogą być zróżnicowane.

Bonus Poker. Jest to przykład kolejnej innowacji "Jacks or Better", jednak w tym wypadku można liczyć na znacznie wyższy procent wypłat za karety.

Double Bonus. Tutaj można oczekiwać specjalnego bonusu za układ złożony z czterech asów. Oczywiście jest to kolejna odmiana "Jacks or Better”.

Przy Double Double Bonus stosowane są ponadto bonusowe wypłaty za różne rodzaje karet.

To tylko jedne z wielu odmian Wideo Pokera. Choć różnią się one między sobą wysokością wypłat za konkretne układy kart, to jednak wszystkie operują praktycznie na tych samych zasadach gry. Dlatego po opanowaniu podstawowych umiejętności można bez przeszkód rozpocząć swą przygodę z Video Pokerem. Wiele kasyn internetowych pomaga w tym swym klientom, albowiem można bez przeszkód czy nawet samej rejestracji zupełnie za darmo spróbować swych sił w danym automacie. W takiej sytuacji gra się za wirtualne pieniądze, które symulują prawdziwe zakłady wnoszone przez graczy. Po tym wszystkim możliwe jest zagranie następnie w tę samą grę już za prawdziwe pieniądze. Do tego istnieje wiele bezpłatnych aplikacji w sieci, jakie oferują grę w Video Pokera na komputerze czy też poprzez przeglądarkę internetową.

Jackpot w Online Wideo Pokerze

Video Poker nie ominął także niezwykle ważnego działu dla klientów kasyn, jakimi są Jackpoty. W wielu kasynach internetowych dostępne są jackpoty progresywne, dzięki którym możliwe jest wygrywanie o wiele wyższych stawek aniżeli w klasycznych slotach. Takie automaty mogą gromadzić w sobie całkiem sporą pulę pieniężną, co z kolei daje szansę graczom na pokaźne wygrane.

Video poker to bardzo dobre rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które wolą grać w te grę z systemem komputerowym niż z prawdziwymi graczami. Do tego panują w nim całkiem proste zasady, gdyż gra opiera się na standardowym pokerze z pięcioma kartami dla gracza. W wyniku tego można bez przeszkód próbować swych sił zarówno przy minimalnych zakładach jak i trochę wyższych stawkach. Warto w związku z tym już teraz zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku kasyn online, jakie proponują swym klientom możliwość gry w wirtualnego pokera.