Rodzaje automatów od Merkur Gaming

Automaty od Merkur GamingWydaje się, że era maszyn w stylu jednorękiego bandyty już za nami. Jak to możliwe? Dlaczego?! Odpowiedź na to pytania udziela producent automatów hazardowych Merkur Gaming, czyli jeden z najpopularniejszych deweloperów w zakresie tworzenia rozrywki hazardowej, tak w sieci jak również w obiektach stacjonarnych. Do tej pory mieliśmy do czynienia z maszynami bardzo prostymi, opartymi o ruch bębnów, najczęściej z jedną wajchą, wystającą gdzieś z boku wielkiego sprzętu. Obecnie trendy się zmieniają, a rozwój technologiczny sprawił, że użytkownicy mogą wykonać kolejny ruch i sięgnąć po coś znacznie bardziej nowoczesnego, rozbudowanego i jednocześnie pewnego. O ile na starych automatach często dochodziło do różnego rodzaju oszustw (można było wyliczyć co do ułamka sekundy, kiedy koło się zatrzyma), w tym przypadku całość bazuje na systemach, które dotyczą także wideo slotów. Oznacza to w praktyce, że potencjalne łamanie zasad nie jest tu możliwe. Obrót spinów odbywa się na zasadzie całkowitej losowości, co z kolei oznacza, że nie da się ocenić przed i w trakcie spina, jaki wynik nam dokładnie wypadnie. To już sporo, nieprawdaż? Właśnie dlatego w tym krótkim artykule postanowiliśmy się przedstawić wam siedem automatów od Merkur Gaming, które dostępne są już na rynku i z których wkrótce będzie można skorzystać także w Polsce. Być może jeszcze nie wiecie, ale Totalizator Sportowy postarał się o to, by taka usługa była w tym kraju legalna. Na tej podstawie jeszcze w czerwcu 2018 ma zostać uruchomiona sieć punktów w której każdy chętny będzie mógł zagrać przy jednym z docelowo 1200 automatów. W ciągu kolejnych lat ich liczba ma wzrosnąć prawie do 40 tysięcy. To wspaniała wiadomość dla osób, które chciałyby spróbować takiej rozrywki, ale jednocześnie do tej pory miały świadomość, że automaty weszły w szarą strefę i ciężko dostać się do w pełni legalnych urządzeń. Mając to wszystko na uwadze, trzeba przyznać, że Merkur wykonał kawał dobrej roboty.

Czym charakteryzują się automaty od tego dewelopera?

Cóż, jest kilka czynników, z czego należałoby przede wszystkim wymienić trzy. Pierwszy z nich to podwójny, 27 calowy monitor, który znajduje siew centralnej i górnej części urządzenia. Jest dodatkowo otoczony doskonałym systemem nagłośnienia, dzięki czemu sama gra jest znacznie przyjemniejsza niż do tej pory. O ile w jednorękich bandytach nie przykładano szczególnej uwagi do tego elementu, tutaj muzyka i dźwięki stoją na bardzo wysokim, doskonałym wręcz poziomie. Dzięki temu każdy śmiałek otrzymuje świetną, stabilną propozycje. Drugi element to platforma na której się gra. Jest dostosowana do użytkowania przez człowieka i sprawia wrażenie najwyższego potencjalnego komfortu. Trzeci to z kolei kompatybilność systemu, który będzie się sprawdzał idealnie z każdą grą, która uda się tam zainstalować. Całość prezentuje się na tyle dobrze, że do jednego automatu można dostosować kilka innych elementów, dzięki czemu nie będziecie ciągle musieli dokupywać nowego sprzętu, wystarczy zmienić zainstalowaną grę i cieszyć się rozwiązaniami na nowo.

Automaty, które udostępnia obecnie Merkru Gaming to Avantgarde SLT, Avantgarde TRIO, Avantgarde Trio Black, Evolution SL, Evostar, Merkurstar i Merkurstar Black. Każdy z nich cechuje się oczywiście innymi ustawieniami. O ile wcześniej wspomnieliśmy wam o możliwości do modyfikacji systemów, to teraz chcielibyśmy zaznaczyć, że w przypadku wersji Black otrzymacie z góry narzucony tytuł, którym będzie Win City. To świetna gra dla zainteresowanych z doskonałą wizualizacją potencjalnego bogactwa. Do cech charakterystycznych tych automatów zaliczyć można innowacyjny design, ale też doskonałej jakości kolory, ergonomiczny wygląd, dostęp do wszystkich komponentów czy systemy niemieckie, które ogólnie uważane są za prawdziwą perełkę na rynku.

Jak wygląda gra na takim sprzęcie?

Automat Avantgarde SLTAbstrahując od tego, że do wglądu mamy dwa monitory w górnej i środkowej części, sama rozgrywka stoi na podobnym poziomie do tego, który już znacie i kojarzycie z automatów typu jednoręki bandyta. W środkowym ekranie znajdziecie wirtualne bębny, a także potencjalne linie zwycięstwa zaznaczone po lewej i prawej stronie. W zależności do gry znajdziecie tam trzy lub pięć bębnów, a do tego wszelkie symbole o które zawalczycie. Będą one wskazane w tej górnej części, dzięki czemu od razu znajdziecie wszystkie punkty, o które można zawalczyć. To bardzo fajny wstęp, który pozwoli graczom od razu przekonać się na własnej skórze czy warto grać i przede wszystkim na co polować przede wszystkim. Zwykle są to owocówki (wiśnie, czereśnie, śliwki, winogrona, arbuz, siódemki czy bary), ale też bardziej rozwinięte sloty, które dają nam inne możliwości i inne znaki od tych, które cechowały jednorękiego bandytę. W menu wyboru gracza znajdzie się kilka przycisków. Nie będzie to działać na zasadzie dotykowego tabletu, z tego akurat studio nie chciało rezygnować. Wybierzecie zatem potencjalne stawki, zatrzymacie dany bęben czy po prostu rozruszacie grę. System jest intuicyjny i już za pierwszym razem bez trudu będziecie rozumieli wszelkie zasady takich właśnie gier. Jeśli zatem jesteście zainteresowani i chcecie spróbować, po prostu naciśniecie rozruch. Sam sprzęt ma prawie 1,90m, dlatego stojąc przed nim odczujecie komfort i pewność, że urządzenie skierowane jest na was i tylko dla was.

W zakresie potencjalnych stawek, wszystkie inwestycje uzależnione będą od was samych. Merkur Gaming nie narzuca tu konkretnych założeń i nie wymaga od graczy rywalizacji o wskazaną kwotę. Do automatu wrzutowego dodacie tak dużo monet, jak uznacie za słuszne. Może to być 1 złotych, ale też wielokrotnie więcej, dzięki czemu spożytkujecie te środki wg uznania. Wszystkie gry mają oczywiście określony RTP, czyli procentowy zwrot każdego spina do gracza. Zwykle waha się on w granicach 95% aczkolwiek może to być tak więcej jak i mniej. W praktyce pokazuje nam to, że jesteśmy stratni w kolejnych obrotach, jednakże wszystkie gry zapewniają tu znacznie większe wygrane, jeśli tylko uda się nam ustrzelić jeden ze zwycięskich, dobrze obsadzonych układów. Przykładowo, jeśli będą to znaki Wild, Scatter, Bonus czy tez po prostu 5 kolejnych symboli, możecie być pewni, że czeka was bardzo pokaźna wygrana, której nikt nie może ignorować. Tu jest o co walczyć, szczególnie, że w przeciwieństwie do bandytów, znajdziecie tu rozwiązania premiowe, o które nieznacznie zahaczyliśmy wyżej. Wild zamienia bowiem sąsiednie znaki i włącza fazę re-spin, z kolei Scatter może dodać nawet darmowe spiny. Możliwości jest niezwykle wiele i wszystko zależy od oprogramowania, które znalazło się w Merkurze. Gorąco polecamy spróbowanie swoich sił, zwłaszcza, że niedługo gry będą dostępne praktycznie wszędzie, w każdym większym mieście naszego kraju.