Najlepsze filmy o pokerze jakie kiedykolwiek powstały

Nic dziwnego, że można znaleźć wiele filmów o grze w pokera zarówno z dobrą, jak i złą realizacją, ale my chcemy się skoncentrować na najlepszych filmach pokerowych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w telewizji. Chociaż filmy takie jak Rounders są dobrze znane graczom, istnieją inne arcydzieła, które mogłeś przegapić na przestrzeni lat. Dzisiaj można znaleźć wiele filmów z różnymi grami od Texas Holdem do 7 Card Stud, a nawet 5 Card Draw. Tak czy inaczej, wiele z nich jest świetną zabawą do oglądania, szczególnie dla fanów gry. W tym artykule przyjrzymy się 10 najlepszym filmom pokerowym wszechczasów. Podobnie jak w przypadku każdej listy tego typu, wybór jest nieco osobisty. Możesz nie zgodzić się z niektórymi wyborami, ale nie ma wątpliwości, że są to jedne z najlepszych produkcji, jakie kiedykolwiek powstały i które kładą duży nacisk na pokera przy wszystkich jego odmianach.

10 najlepszych filmów pokerowych wszechczasów10 najlepszych filmów pokerowych wszechczasów

  1. Deal (2008) - Pokerowy film przeznaczony dla lekkiego oglądania

Pokerowy film z 2008 roku należy do najbardziej kontrowersyjnych w tej grupie. Chociaż nie jest to arcydzieło, jest to przyzwoity rzut pokerowy, który warto obejrzeć, gdy lubisz tę grę. W filmie występują Burt Reynolds (Tommy) i Bret Harrison (Alex). Fabuła obraca się wokół Tommy'ego, byłego gracza, próbującego nauczyć sztuczek Alexa i strategii pokonywania świata pokera i zarabiania przy tym dużych pieniędzy. Oczywiście w zamian za lekcje i udział w turniejach Tommy spodziewa się połowy wygranych Alexa. To prosta fabuła. Nie ma w filmie wielu momentów „wow”, ale jest sporo scen pokerowych, a także występy takich sław jak Antonio Esfandiari, Phil Laak i Mike Sexton. Oczywiste jest, że Deal był skierowany przede wszystkim do zapalonych fanów pokera, co jest fajnym pomysłem, ale może okazać się trudny do zadowolenia tłumu. Stąd też film nigdy tak naprawdę nie przyciągnął uwagi i nigdy nie był uważany za jeden z najlepszych.

  1. Lucky You (2007) - Pokerowy film, który powinieneś zobaczyć przynajmniej raz w życiu

Lucky You to kolejny film pokerowy, który spotkał się z mieszaną krytyką ze strony ogółu społeczeństwa, a zwłaszcza fanów gry. Dzieło opowiada historię Hucka Cheevera (Eric Bana) i L.C. Cheever (Robert Duvall). Huck jest synem L.C., który chce przetrwać w świecie pokera, ale żyje w cieniu swojego ojca, dwukrotnego mistrza WSOP. Ojciec i syn nie darzą się miłością, ponieważ Huck nigdy nie wybaczył L.C. opuszczenia matki. Obaj przybywają do Las Vegas, aby wziąć udział w tym samym turnieju, i jest to szansa dla Hucka, aby w końcu zagrać w pokera, ale także potencjalnie poprawić zerwane relacje rodzinne. W grę wchodzi wiele akcji pokerowych, a film dotyczy bardziej pokera niż reperowania rodzinnych więzi lub znalezienia szczęścia przez Hucka z Billie (Drew Barrymore). Zawiera również niektóre znajome twarze pojawiające się przy stołach, takie jak Sammy Farha, Jen Harman i Berry Greenstein.

  1. Maverick (1994) - film akcji połączony z komedią

W przeciwieństwie do reszty filmów z tej listy, Maverick, z Melem Gibsonem, Jodie Foster i Jamesem Garnerem, jest lekkim filmem, który obraca się wokół pokera, ale ma wiele zabawnych wątków. Jest to jeden z tych, które możesz oglądać bez względu na to, jak bardzo interesujesz się pokerem. To po prostu dobra komedia akcji z elementami hazardu. Bret Maverick, grany przez Gibsona, potrzebuje dodatkowych trzech tysięcy dolarów, aby wziąć udział w nadchodzącym turnieju pokerowym, gdzie zwycięzca bierze wszystko. Aby zarabiać pieniądze, Maverick zwraca się tylko w kierunku rzeczy, które zna - hazardu - i łączy siły z Annabelle Bransford (Foster). Wysiłki Mavericka, by zdobyć gotówkę, której potrzebuje w ciągu najbliższych kilku dni, doprowadziły duet do wielu zabawnych, ekscytujących, a nawet niebezpiecznych sytuacji, ale film zachowuje lekkość i rozrywkowy klimat.

  1. The Grand (2007) - jedyna komedia pokerowa na liście

The Grand (2007) - jedyna komedia pokerowa na liścieThe Grand, komedia improwizacyjna z 2007 roku w reżyserii Zaka Penna. Film zgromadził bardzo przyzwoitą obsadę aktorską, w skład której wchodzą Ray Romano, Woody Harrelson, Chris Parnell, Jason Alexander, Dennis Farina i kilku innych. Film opowiada o grupie graczy, którzy zbierają się, aby zagrać w turniejach pokerowych odbywających się w Golden Nugget. Jednym z bardzo interesujących faktów na temat Granda jest to, że scenariusz został pozostawiony bez zakończenia, ponieważ aktorzy otrzymywali jedynie podstawowe wskazówki dotyczące swoich postaci.Aktywnie grali w pokera na planie. Autor nie ustalił zwycięzcy końcowego. Nie wszystkim się to spodobało, co wynika z bardzo mieszanej krytyki, którą Grand otrzymał od widzów. Kolorowa grupa postaci biorących udział w turnieju jest prowadzona przez Jacka Faro (Harrelson), uzależnionego od narkotyków, za którym stoją 74 nieudane małżeństwa. W tym filmie znajdziemy dużo pokera

6 . California Split (1974) - film o życiu hazardzistów

Główni bohaterowie Bill i Charlie, w których wcielają się George Segal i Elliott Gould, spotykają się przy grze w pokera i postanawiają podążać życiem profesjonalnych graczy w Ameryce w latach 70. Ten pokerowy film pokazuje, jak może wyglądać zdegenerowane życie graczy, które zmusza cię do myślenia o wyborach w swoim życiu. Wchodzi się tu w liczne interesujące sytuacje, które przeciwdziałają wielu przeszkodom na drodze do swoich marzeń o grach hazardowych. Na początku może to wyglądać zabawnie, jednakże taki styl życia wymaga wielu poświęceń i może szybko stać się koszmarem, co doskonale pokazuje ta propozycja. Świetna reżyseria i aktorstwo daje temu filmowi miejsce na liście najlepszych filmów pokerowych.

  1. High Roller: The Stu Ungar Story (2003) - Pokerowy film z niezwykłą prawdziwą historią!

Chociaż niektórzy gracze nowej generacji mogą nie znać Stu „The Kid” Ungar, jego imię oznaczało naprawdę wiele w świecie pokera. Uważany za jednego z najlepszych graczy, jaki kiedykolwiek żył. Kariera Ungara została nagle zatrzymana, gdy zmarł w wieku 45 lat, wygrywając w tym czasie pięć bransoletek WSOP. High Roller: The Stu Ungar Story opowiada o powstaniu i upadku „The Kida”, od wczesnych lat gry w remika, przez przejście do Texas Hold'em i zdominowanie gry przez wiele lat, aż do jego niefortunnej śmierci. W filmie gra się wiele, więc ta część jest dobrze zaprezentowana. Opowieść o Stu Ungarze jest również warta obejrzenia, aby dowiedzieć się o jego karierze i demonach, które spowodowały, że ta kariera zakończyła się zbyt prędko…

  1. All In: The Poker Movie (2009) - jeden z najlepszych dokumentalnych filmów pokerowych tej ery

Jeśli lubisz podróż w czasie, warto obejrzeć All In: The Poker Movie. W przeciwieństwie do pozostałych filmów z tej listy All In jest nagradzanym dokumentem w reżyserii Douglasa Tiroli. Film opowiada historię pokera, od jego początków, przez epicką wygraną Moneymaker z 2003 roku w Main Event, aż do niesławnego Czarnego Piątku. „All In” ma wiele znajomych twarzy, takich jak Antonio Esfandiari, Daniel Negreanu, Phil Hellmuth, Annie Duke, Chris Ferguson, Phil Laak, Moneymaker i inni. Jest to szczegółowy i interesujący opis tego, jak poker stał się jednym z ulubionych hobby ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

  1. Gra Molly (2017) - jeden z najbardziej realistycznych filmów o pokerze!

Gra Molly (2017) - jeden z najbardziej realistycznych filmów o pokerze!Gra Molly to jeden z najnowszych filmów o pokerze, który trafił na duże ekrany. Wydany w 2017 roku, oparty jest na prawdziwej historii Molly Bloom, „Poker Queen”, która prowadziła prywatne gry na wysokie stawki z udziałem największych gwiazd Hollywood, biznesmenów i profesjonalnych graczy. W filmie występują Jessica Chastain, Idris Elba i Kevin Costner.Całość pokazuje hollywoodzką adaptację życia Bloom - od jej młodego wieku jako aspirującej narciarki klasy olimpijskiej po jej ostateczny upadek związany z organizowaniem nielegalnych gier w pokera. Dla każdego prawdziwego fana pokera Gra Molly znajdzie się zdecydowanie na liście rzeczy do obejrzenia.

  1. The Cincinnati Kid (1965) - jeden z najlepszych filmów

Chociaż jest to jeden z najstarszych filmów o pokerze, The Cincinnati Kid jest jednym z najlepszych tytułów z tej grupy. Z udziałem Steve'a McQueena i Edwarda G. Robinsona jest to w gruncie rzeczy film taki jak Rounders, tyle, że z przeszłości. Historia opowiada o młodym grajku, granym przez McQueena, który wyrusza w podróż, aby udowodnić, że jest najlepszym graczem w pokera. Jego kulminacją jest mecz z Lancey Howardem (Robinson), który ma nieoficjalny tytuł najlepszego, jaki żyje. W Cincinnati Kid wybrana jest gra Five Card Stud, odmiana, która od jakiegoś czasu nie jest już popularna. Five Card Stud jest rozgrywany pięcioma kartami z pierwszą odkrytą kartą. Cincinnati Kid dzieje się w Nowym Orleanie w latach 30. XX wieku. Scenariusz jest tu bardzo dobry. Jeśli chodzi o pokera, trudno jest powiedzieć, jak trafny jest ten obraz, ponieważ w tych grach rzadko grało się przy stawkach stołowych, a zasady różniły się od obecnych.

1. Rounders (1998) - Najlepszy film pokerowy w historii!

Jeśli znaleźć jeden film pokerowy, który wyląduje na liście każdego pokerzysty i fana, musi to być właśnie Rounders. Był pierwszym filmem pokerowym, który poważnie nawiązał do Texas Hold'em, odmiany gry, która wkrótce podbije świat. Film opowiada dość prostą historię o młodym gniewnym Mike'u McDermott (Damon), który marzy o tym, by zostać profesjonalnym graczem i spróbować szczęścia w Vegas. Chociaż jest utalentowanym graczem, Mike nie ma pojęcia o zarządzaniu bankrollem i traci całą swoją pulę w podziemnych grach na wysokie stawki przeciwko Teddy'emu (Malkovich). Po niepowodzeniu Mike obiecuje sobie i swojej dziewczynie (Mol), że na dobre porzuci pokera. Jednak gdy jego przyjaciel Worm (Norton) wychodzi z więzienia i wpada w tarapaty, potrzebując szybkich pieniędzy, Mike wraca do stolików, a duet wyrusza w przygodę pełną pokera i adrenaliny. Nie opisujemy tu zakończenia, aby osoby niezaznajomione miały jeszcze swoje okazje. Nie ma wielu filmów takich jak Rounders, więc zdecydowanie warto go obejrzeć. Jest to świetna produkcja, która porusza ważne tematy poza pokerem, takie jak przyjaźń, lojalność i znaczenie wiary w siebie.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, to TOP 10 może się różnić w zależności od każdego z nas. Wielu fanów ceni tylko nowsze filmy, łatwiej je też zdobyć. Co myślicie o takim zestawieniu?