Licencja hazardowa Curacao dla kasyn online

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić bukmachera internetowego czy też kasyna online bez odpowiedniej licencji. Firmy te najczęściej zakładane są na Cyprze, Malcie czy Curacao. Właśnie temu ostatniemu miejscu chcielibyśmy się bliżej przyjrzeć, gdyż Curacao eGaming jest jedną z najbardziej znanych organizacji wydających licencje hazardowe na świecie.

Czym jest Curacao eGaming?

Czym jest Curacao eGaming?Curaçao nie od dziś nazywane jest jednym z rajów podatkowych na świecie. Ta wyspa leżąca na Karaibach, Małych Antylach to terytorium zależne Holandii, jednak pozbawione jurysdykcji Unii Europejskiej. W związku z tym zarówno na Curaçao jak i pobliskich wyspach panują idealne warunki do założenia biznesu. Korzystają z tego właśnie kasyna i bukmacherzy internetowi. Aby nieco uregulować rynek, już w 1996 roku powstała organizacja Curacao eGaming. Bardzo ważne jest to, że wszystkie licencjonowane przez nią firmy e-Gamingowe zobligowane są do korzystania ze sprzętu znajdującego się w e-strefie rządowej. Jest to specjalny obszar kraju, który specjalnie wykorzystywany jest na potrzeby branży e-gier w Curacao. To bardzo ważne, gdyż wpływy z podatków od hazardu stanowią sporą cześć budżetu tej wyspy. Curacao jest niezwykle popularne z powodu niezwykle niskich stawek podatkowych. Na chwilę obecną podatek dochodowy wynosi tu zaledwie 2%.

Jak można wyczytać na ich stronie, Od 1996 roku Curaçao eGaming świadczy usługi licencjonowania hazardu drogą elektroniczną oraz usługi zgodności z IP. Organizacja ta jest jednym z najstarszych i najbardziej stabilnych politycznie dostawców regulowanych usług eGamingu. Dostarcza ona rozwiązania zgodne z wymogami biznesowymi, prawnymi, geograficznymi. Curacao eGaming zapewnia przy tym pełną gamę niestandardowych serwerów dedykowanych, prywatnych serwerów w chmurze, usług GEO IP, pamięci w chmurze. Nadrzędnym jednak zadaniem jest nadzorowanie oraz zapewnienie uczciwości wszelkich licencjonowanych przez nią operatorów i dostawców usług.

Osoby zainteresowane współpracą z tą organizacją mogą liczyć na takie usługi jak profesjonalna licencja na hazard online, konsultacje, nadzór zgodności, utworzenie spółek na Curaçao i UE, pomoc bankowa, przetwarzanie płatności, leasingowane serwery dedykowane, kolokacja centrów danych, chmury prywatne i publiczne, zaawansowane usługi hostingu DNS, usługi administracyjne i prawne czy też wsparcie Backoffice. Wielu właścicieli firm hazardowych ceni sobie Curacao z tego względu, że nie trzeba w tym miejscu ubiegać się o różne rodzaje licencji. Rząd zapewnia bowiem tylko jeden typ licencji, który obejmuje wszystkie formy interaktywnej gry elektronicznej: kasyna, zakłady sportowe, giełdy, loterie, inne gry losowe.

Problemy dla graczy?

Niestety z licencjami z Curacao jest pewien problem. Zdaniem wielu ekspertów organizacja ta wydaje licencje praktycznie dla każdego. Dlatego też nie można być pewnym, czy kasyno lub bukmacher z ich licencją to wiarygodne firmy. Od 1999 roku prowadzony jest bowiem Ranking SBR. Dzięki niemu można sprawdzić wiarygodność i wypłacalność danego bukmachera czy kasyna. Przyznaje on każdej stronie ocenę od A+ do F. Niestety często zdarzało się i nadal zdarza się, że firmy z niższą oceną bez problemu otrzymywały licencję od Curacao eGaming. Ciężko zatem oczekiwać profesjonalnej i skutecznej pomocy, jeśli padnie się ofiarą oszustwa. Dowodem na to jest choćby fakt, że Curacao eGaming dopiero kilka lat temu wprowadziło opcję złożenia oficjalnej skargi na operatora. Ponadto w przeciwieństwie do innych organizacji licencyjnych, na swej stronie nie udostępnia listy wszystkich stron, które posiadają licencję.

Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę, że licencję od Curacao eGaming posiada także trochę firm, które w rankingu SBR posiadają ocenę A+ lub A. Świadczy to o tym, że z usług tej organizacji korzystają również i najlepsi, przez co nie możemy od razu skreślać Curacao eGaming. Proponujemy jednak na wszelki wypadek zawsze sprawdzać opinie i recenzje kasyn czy bukmacherów z ich licencją.