Kasyna tradycyjne w Paryżu

Paryż i ogólnie Francja to jedno z najciekawszych miejsc pod kątem hazardu stacjonarnego na świecie. Wielu graczy mogłoby pomyśleć, że stolica kraju będzie zawsze oblegana przez tysiące chętnych, którzy chcieliby poznać najlepsze kasyna, jakie można sobie wyobrazić. I tu mamy dla was niesamowitą wręcz niespodziankę. Od momentu wprowadzenia w życie słynnej ustawy z 1907 roku, w mieście nie można było otwierać kasyn. Co prawda przez kolejne lata reguły te były zmieniane, jednakże policja i rząd bardzo mocno zwalczał jakiekolwiek próby wprowadzania usług tego typu. Efektem było to, że przedsiębiorcy tworzyli tzw. Kluby, gdzie obchodzono niejako zakazy. Ostatecznie jednak w XXI wieku policja zamykała placówki tego rodzaju jedna za drugą.

Stacjonarne kasyna w Paryżu

Stacjonarne kasyna w ParyżuPrzez wiele lat obecne tam reguły prowadziły do tego, że jedyne aktywne miejsce pokerowe na mapie stolicy to Cercle Clichy. Kolejki do kas i stołów były tak ogromne, że często po 50 osób czekało na swoją kolej. Obecnie jednak sytuacja wygląda znacznie lepiej, a w całym kraju znajdziecie blisko 200 lokali stacjonarnych, przy których można pograć. Trzeba też nadmienić, że miejsca takie są niezwykle urokliwe i często prowadzone w bardzo tradycyjnym wystroju. Efekt tego jest taki, że gracze spotkają się tu z niejako teleportem do XX wieku. Paryż nie jest zresztą wyjątkiem. Trzeba tylko pamiętać, że nie do każdego miejsca wejdziemy w tzw. Casualowym stroju. Na szczęście wstęp jest w pełni darmowy, a obsługa zaprowadzi was bezpośrednio do kasy czy też otwartego tam baru czy hotelu. Przyjazne reguły gry i środowisko jest jednocześnie bardzo mocno chronione. Abstrahując od regulacji prawnych z 2007 roku (i tych późniejszych) możecie grać już w pełni legalnie, korzystając ze wszystkich maszyn od jednorękiego bandyty po ruletkę czy stoły pokerowe. Plusem takich miejsc jest to, że wymienione euro możecie zamienić na żetony, które potem własnym tempem będziecie wydawać przy dowolnych stołach. Naturalnie Paryż to także gra VIP, aczkolwiek jest to temat na inną rozprawkę, do której na pewno jeszcze kiedyś wrócimy.

Jakie zatem kasyna warto poznać i które odwiedzić w pierwszej kolejności? Popularne Tripadvisor wybrał i stworzył listę pięciu placówek, które cieszą się największą popularnością. Są to rzecz jasna Vincennes Hippodrome de Paris, Le Club Barriere, Hippodrome d’Auteuil, Longchamp Racecourse i Club JOA Royale. Część z tych placówek (2-4) to nie tylko tradycyjne kasyna, ale przede wszystkim możliwość do obstawiania wyścigów konnych. Paryż słynie z gry tego typu, jeśli zatem przebywacie na miejscu i jeszcze nie mieliście okazji do typowania, koniecznie spróbujcie wygrać dodatkową kasę, obserwując przy tym najszybsze konie na świecie.

Jeśli chodzi o kasyna tradycyjne, to Club JOA Royale i w szczególności La Club Barriere będą odpowiedzią na wasze wysokie oczekiwania. Znajdziecie tam setki automatów – od klasycznych przez najbardziej nowoczesne, aż dojdziecie do stołów blackjacka, bakaratu czy pokera. Rozgrywka prowadzona jest tam przez całą dobę, a do waszej dyspozycji oddaje się dodatkowo bar, loże pod wynajem czy dostęp do hotelu (w tej drugiej opcji). Nigdy się zatem nie zasiedzicie, a za aktywną grę kasyno samo was nagrodzi kluczykami do jednego z apartamentów. W połączeniu z dostępną restauracją, otrzymacie komplet!