Jak wygrać w pasjansa

Pasjans online co prawda kojarzył się zawsze z grą rekreacyjną, istnieją jednak jego konkretne odmiany, które zapewnić mogą poważne nagrody pieniężne. Od pewnego czasu trendy wprowadzania gry do kasyn internetowych utrzymują się, dzięki czemu zyskujecie bardzo ciekawą, aczkolwiek przyjazną alternatywę do gry codziennej. Dlatego też zdecydowaliśmy się opracować dla was artykuł, w którym oceniamy jak wygrać w pasjansa i czy w ogóle możliwe jest tu oszukanie systemu, czy ustalenia stałej strategii, która rzeczywiście przełoży się na sukces. Osoby, które znają ten tytuł wiedzą bowiem, że przy niektórych rozdaniach nawet najbardziej wytrawny gracz nie ma możliwości pozytywnego zakończenia rozgrywki. Czy zatem możemy jeszcze jakoś na to wpłynąć i poprawić nasz proces decyzyjny? Zapraszamy do artykułu!

Ogólne zasady gry w pasjans

Ogólne zasady gry w pasjansSama gra skierowana jest wyłącznie do jednej osoby i tylko ta jedna może znaleźć się przy poszczególnym stole. Gra się za pomocą talii kart, chociaż można ten system odpowiednio zmieniać do swoich potrzeb. Na pytanie jak wygrać w pasjansa nie da się jednoznacznie stwierdzić, ponieważ sam tytuł zależy całkowicie od rozdania kart. Może się zatem okazać tak, że nie ukończycie rozgrywki i będzie trzeba ją przerwać i powtórzyć. W wydaniu kasynowym wiąże się to rzecz jasna z potencjalną porażką i koniecznością zapłaty za kolejną potyczkę, co oczywiście może się jednak należycie opłacić. Same karty rozkłada się tu w siedmiu kolumnach. W pierwszej mamy tylko jedną, odkrytą kartę, w drugim dwie, także z jedną odkrytą i w kolejnym ilość kart się zwiększa, zawsze pozostawiając nam jedną czołową, którą gracz widzi. Do tego trafia się nam talia, którą możemy przewijać, a także cztery pola na które układa się karty od Asa, który oznacza tu jeden punkt. Kładzie się na nim karty kolejno, czyli A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q oraz Król, który kończy rozdanie. Tutaj zaczynamy od asa, poniżej w kolumnach właśnie od króla do najniższej. Celem jest tym samym ułożeniem czterech stosów kart, a te przekładamy na pola bazowe. Istnieje kilka sposobów wykładania kart i gdzieniegdzie można spotkać system pokazywania jednej lub trzech kart. W każdym z tym przypadku oznacza to kilka przetasować i możliwości wyboru kart. Niekoniecznie odkrycie ich trzech będzie pomocne. Dlaczego? W takim przypadku wykorzystać można tylko pierwszą widoczną kartę. Pozostałe dwie będą zakryte do czasu wykorzystania pierwszej lub do momentu w którym karty ponownie trafią do kupki i będą mogły do nas trafić w innym zestawieniu. Lepiej zatem grać w systemie z jedną widoczną kartą, co pozwala nam tasować i poznawać maksymalną ilość kart. Zwiększa to szanse na wygraną, co jest cennym atrybutem przy wyborze właściwej wersji pasjansa.

Warianty dostępne w grze w pasjansa

Sama gra może się cechować kilkoma wariantami, od pojedynczych kart ze stosu, przez ograniczoną ich ilość, z ograniczeniami czasowymi i innymi, zależnymi od strony na którą traficie. O ile nie ma tu konkretnych strategii i taktyk, jest kilka założeń, których dobrze się trzymać, jeśli naprawdę chcecie wygrać i sięgnąć po możliwie największe wygrane:

  • Wyznacz sobie priorytety, czy najpierw chcesz układać kolumny czy jednak stosiki od asa wzwyż,

  • Najlepiej poznaj od razu cały stos kart rezerwowych, by wiedzieć czego się tam spodziewać i jak użytkować te karty w samym rozdaniu,

  • Należy się skoncentrować na ułożeniu kart od prawej kolumny do lewej, rozliczenie kart jest kluczowe

  • Równomierne rozkładania kart dla niektórych jest właściwą i jedyną słuszną strategią,

  • Nie zawsze warto wydawać wszystkie trzy karty ze stosu rezerwowego, gdyż kolejne rozdanie wcale się nie zmieni.

Powyższe punkty to naturalnie jedynie wskazówki do których nie trzeba się stosować. Swoje szanse można powiększać, jednakże biorąc pod uwagę losowe rozdania, nie dadzą i tak gwarancji sukcesu. Może się bowiem okazać tak, że karta, którą poszukujecie jest w ostatniej kolumnie i nie da się jej odkryć właśnie z jej powodu. Taka sytuacja patowa wymaga od gracza rozpoczęcia gry na nowo.

Promocje dla graczy

Jak wygrać w pasjansa? Także poprzez promocje. Kasyna internetowe oferują liczne wsparcie dla chętnych, dlatego dobrze wybierać te strony, które należycie będą was wspierać. Przykładowo operator może zapewnić podwojenie pierwszej wpłaty czy doładowanie gotówkowe w każdej kolejnej. Takie zagranie jest przyjazne i znacząco buduje środki finansowe użytkownika. Do tego dochodzą jednak takie akcje jak cashback czy loterie bądź wyścigi w którym liczy się czas ułożenia pasjansa. Za sprawą tych wszystkich wydarzeń powiększacie swoje szanse i zyskujecie realną przewagę nad kasynem.