Czy automaty Endorphina oszukują?

Gdy interesujecie się hazardem dłużej, pada coraz to więcej pytań. Niektóre z nich nastawione są nie tylko na legalność, ale przede wszystkim na to, czy któraś ze stron może tu oszukiwać. Troska o swoje dane i pieniądze jest w pełni uzasadniona, wszyscy chcemy, by grało się przyjemnie i spokojnie. Koniec końców, chcemy się skupić na zabawie lub wygrywaniu kasy. Jednym ze studiów deweloperskich, który dostarcza największej ilości wideo slotów do sieci, jest Endorphina. Marka znana jest na rynku od wielu lat, a jej produkty, takie jak chociażby Voodoo czy Taboo, znane są praktycznie każdemu graczowi, który ma za sobą choć kilka miesięcy aktywnej zabawy. Czy zatem ich automaty oszukują? Czy jest to w jakikolwiek sposób możliwe? Na te pytania odpowiadamy wam poniżej.

Czy automaty ze studia Endorphina oszukują swoich użytkowników?

Czy automaty ze studia Endorphina oszukują swoich użytkowników?Odpowiedź na to pytanie możemy zamieścić już na początku tego działu. Jest bowiem prosta i pozbawiona dodatkowego punktu zaczepienia. Automaty te bowiem nie oszukują. Najzwyczajniej na świecie – nie mają jak. Wpływa na to wiele czynników i musimy wiedzieć, że należy patrzeć na każdy z nich razem. Dopiero pełna analiza i gwarancje niezależnych podmiotów dadzą wam 100% pewności w zakresie tematu. Należy wziąć bowiem pod uwagę kilka prostych czynników i zagadnień. Bądź co bądź wideo sloty oraz wszelkiej maści gry stołowe, to propozycje losowe i hazardowe. Nie ma tu żadnej szansy na to, by wyliczyć prawdopodobieństwo wygranej w jednej rundzie. Może się zatem okazać tak, że wygracie pięć obrotów z rzędu, napełniając solidnie swoje konto, tylko po to, aby kolejnych 10 czy 15 rozdań przegrać, tracąc wszystko z nadmiarem. W takim przypadku zawsze warto lekko ochłonąć i odłączyć się od myślenia w stylu „muszę to odrobić”. Z tego jednak powodu w sieci pojawia się wiele opinii o tym, że w danej grze oszukują. Zwykle wynika to z frustracji, co nie jest w żadnym przypadku poparte faktem, który udowodni jedno ze stowarzyszeń kontrolnych czy licencjodawcy jak Malta Gambling Authority. Dlaczego zatem dokładnie mówimy, że automaty nie oszukują, nawet jeśli ludzie mówią coś innego? Poniżej przedstawimy wam kilka solidnych argumentów, które zebraliśmy na przestrzeni lat aktywnej gry oraz rozmów z przedstawicielami najważniejszych firm hazardowych na świecie. Pomoże wam to w zrozumieniu stwierdzenia, że producent gier Endorphina to uczciwe studio deweloperskie, które dostarczy wam wyłącznie najwyższej jakości gier wszelkiej maści. A jest po co sięgać, to kilkadziesiąt produkcji, w których łatwo się zakochać. Wystarczy wspomnieć o serii Lucky Streak czy Kamchatka lub Dia de los Muertos, które nawiązuje do meksykańskiego święta śmierci.

Zaczniemy od najważniejszego. Endorphina nie oszukuje i nie ma takich możliwości, ponieważ studio to jest w pełni licencjonowane i legalne. Oznacza to nic innego, jak fakt, że każde ich działanie i każda wypuszczona potem na rynek gra, musi przejść przez solidną kontrolę. Dopiero poprzez sprawdzenie mechanizmów i danych, możliwe jest podjęcie kolejnych kroków. Gry puszczane do sieci mają w pierwszej fazie miliony rozegranych darmowych obrotów. Na ich podstawie możliwe jest stwierdzenie także, jaki jest współczynnik RTP. To on pokazuje nam dokładnie procentową wartość tego, ile zwrotu trafi do nas z jednego pojedynczego spina. Wartość taka szacowana jest przykładowo od 90 do 99%. Jeśli zatem gra oferuje 95%, a wy postawicie 100 złotych, powinniście po 100 obrotach wrócić do poziomu 95 złotych. Oczywiście nie jest to regułą, w tej materii mogą zajść zmiany, nawet poważne, gdzie stracicie całą gotówkę – to właśnie hazard. Z drugiej strony, czasem wystarczy jeden spin, by wygrać nawet kilkanaście tysięcy żetonów, które przełożyć się mogą nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To pełen urok gier slotowych, które spotkacie w kasynach internetowych. Macie jednak pewność, że kontrola z tej strony jest ścisła i nakierowana na każdy potencjalny twór. Tutaj nie ma odstępstw, a do tego wszystkiego gry są jeszcze kontrolowane zewnętrznie. Po pierwsze kasyna internetowe także muszą otrzymać swoją licencję. Za ich sprawą sprawdzane są konkretne rozwiązania i to, czy dany podmiot jest legalny, działa szybko i bezpiecznie. W połączeniu ze stowarzyszeniami i korporacjami kontrolującymi firmy zewnętrznie, otrzymacie pełen pakiet, który niejako wdroży was do gry na właściwym poziomie bezpieczeństwa. To jeden krok, na pewno jednak nie ostatni.

RTP współczynnik procentowy wygranej i jego znaczenie

RTP współczynnik procentowy wygranej i jego znaczeniePo drugie, równie ważne, wszelkie gry od Endorphiny mają swoje RTP. To współczynniki, które pokazują nam, ile procentowo odda gotówki jeden spin użytkownikowi. Wartość ta często jest zmienna przy różnych grach, dlatego dobrze jest wiedzieć dokładnie, jak się to prezentuje w praktyce. Przy samym tytule znajdziecie zapisek „This game has been approved by MGA”, co oczywiście oznacza, że została zatwierdzona do użytku, razem ze swoim RTP. To bardzo ważne dane, które pomogą wam określić częściowo prawdopodobieństwo wygranej. Dzięki temu macie też pewność, że przebyte miliony testów, przekładają się na dany wynik. Dodamy tu jeszcze jeden czynnik, czyli opinie odbiorców.

Kasyna wirtualne mają to do siebie, że wraz z rozwojem internetu, konieczne jest zadbanie o klienta do tego stopnia, by ten od razu, w ciągu kilku sekund praktycznie, nie przeniósł się do konkurencji. A konkurencja jest tu ogromna, do tego stale rosnąca, co pokazują nowe podmioty na rynku. Dlatego też często przy wyborze gier kierujemy się tym, co polecają gracze aktywni. Jeśli tacy nie zostawią suchej nitki na podmiocie, ten szybko zniknie – dlatego też potencjalne oszustwa nie są tu możliwe, bo przecież nikt nie chce kłopotów. Praca przy wizerunku marki może trwać latami, z kolei zniszczyć ją można w ledwie kilka chwil. O tym pamięta każdy, a gracze skrupulatnie wyłapują potencjalne wpadki. Endorphina w tym zakresie trzyma się jednak wyjątkowo dobrze, co tylko pokazuje nam ich pełen profesjonalizm i oddanie sprawie.

Podsumowanie

Do grupy gier szanowanych i uznanych zaliczyć można na pewno #luxurylife, Ancient Troy, Lucky Streak w kilku edycjach, Sugar Glider, Lucky Lands, Taboo, Tribe, Football Superstar czy samo Football. Opcji jest wiele, a każda z tych gier przeszła przez weryfikację, którą wam wspomnieliśmy. Pamiętajcie także, żeby zawsze dokładnie sprawdzać strony kasynowe, na których chcecie założyć konto. Bezpieczeństwo gier to jedna rzecz, ale nasza własna nieuwaga także może się źle skończyć (phishing, rejestrowanie bez zabezpieczeń szyfrowania, udostępnianie danych). Gdy połączymy wszystko to w całość, szybko zrozumiecie, że gra jest komfortowa, a wy możecie się skupić na tym, czego oczekujecie od wysokiej jakości automatów w sieci.