Caribbean stud poker online na żywo

Jeśli spojrzymy na dostępne w ofertach sieci kasyn internetowych gry hazardowe, to zdecydowanie obok różnego typu video slotów dużą polarnością cieszą się gry karciane, a zwłaszcza poker online.

Ta niezwykle znana i powszechna gra karciana jest chyba typem gry, która na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat dorobiła się wielu innowacji i innych modeli gry.

Przykładem tego może być choćby Caribbean stud poker na żywo. Jest to gra dostępna w kasynach internetowych zarówno w formie pojedynku z komputerem jak i w formie gry na żywo z prawdziwym krupierem.Caribbean stud poker online

Pod względem zasad gry nie różni się praktycznie niczym od tradycyjnego pokera. Różnica polega jednak na samej rozgrywce, o której napiszemy kilka słów poniżej.

Historia Caribbean stud poker

Bez dwóch zdań to obecnie najbardziej popularna gra karciana na całym świecie, która dostępna jest zarówno w kasynach tradycyjnych jak i internetowych. Wystarczy tylko wspomnieć o sieciach pokerowych online oraz ważnych turniejach na całym świecie.

Sama gra ta narodziła się w Europie w Hiszpanii dokładnie jako Primero. Początkowo rozgrywkę prowadzono za pośrednictwem trzech kart. Zmieniło się to po przekroczeniu granic Stanów Zjednoczonych. Tam szybko poker trafił na niezwykle podatny grunt. Już w połowie XIX wieku był on niezwykle popularny na Dzikim Zachodzie czy też u poszukiwaczy złota w Kalifornii i na Alasce.

Wraz z biegiem czasu opanował on nie tylko Stany Zjednoczone, lecz i cały świat. Stał się on ważną częścią kasyn tradycyjnych a potem i internetowych. Oczywiście z biegiem czasu zaczęto wprowadzać zmiany i modyfikacje, których zadaniem miało być uatrakcyjnienie rozgrywki, szanse na jeszcze większe wygrane.

Właśnie wtedy w latach 80. XX wieku narodził się między innymi Caribbean stud poker na żywo. Była to odmiana pokera grywana w kasynach na statkach wycieczkowych oraz w Arubie. Dzięki temu wzięła potem swą nazwę od Morza Karaibskiego. Nie jest do końca znana geneza powstania tej odmiany. Wiadomo jednak, że pod koniec lat 80. została ona przeniesiona na komputery w wersji elektronicznej, co potem doprowadziło do jej sukcesu w kasynach internetowych. Jest to odmiana pokera, jaka znacząco odróżnia się od klasycznego pokera czy też innych modeli gry. Dlatego też tak wielu osobom przypada ona do gustu.

Omówienie gry Caribbean stud poker online

Caribbean Stud Poker online to odmiana pokera, która nie przypomina innych, jakie znamy z oferty kasyn internetowych. O wiele bliżej jej pod względem rozgrywki do blackjacka lub innej tego typu gry karcianej.

Nadrzędną cechą wszystkich gier pokerowych jest pojedynek między graczami przy stole.

Tutaj mamy coś zupełnie innego, albowiem każda z osób obecna przy stole gry nie walczy z innym,i graczami, tylko z krupierem. Nie wygrywa osoba z najwyższym układem, lecz krupier lub też klient kasyna online.

Oczywiście tak jak w innych odmianach pokera i w Caribbean stud poker na żywo najważniejsze jest otrzymanie jak najwyższej możliwej kombinacji ze swoich kart. Z oczywistych względów liczy się najwyższy układ kart. W zależności od typu tej gry w kasynie najczęściej przy stole zarządzanym przez komputer lub prawdziwego krupiera w grze na żywo ilość graczy przy stole to między 3 a 5. krupier rozdaje każdemu z graczy karty z talii 52 kart. Naszym zadaniem jest zebranie jak najlepszego układu kart.Caribbean stud poker online na żywo w kasynie

Tutaj jednak w przeciwieństwie do innych odmian nie możemy wymieniać kart. Gramy tylko tym, co dostaniemy od krupiera.

Zasady gry w Caribbean stud poker online na żywo 

Gra w Caribbean stud poker na żywo zaczyna się praktycznie tak samo jak w przypadku innych odmian pokera.

Każdy z graczy obecnych przy stole musi wnieść na początku gry obowiązkowy zakład ante.

Można zdecydować się na wybraną przez siebie sumę, jaka musi zostać postawiona jeszcze przed pierwszym rozdaniem.

Krupier każdemu z graczy obecnych w grze rozdaje 5 kart, które są widoczne tylko dla nich. Krupier również otrzymuje 5 kart, z czego jedna z nich zostaje od razu odkryta. Ma to bardzo ważny wpływ na dalszy tok gry.

Od tego momentu w grze dochodzi do najważniejszych rozstrzygnięć. Gracz może w tym momencie spasować i utracić swój dotychczasowy zakład lub też podwoić pierwszą stawkę. Gdy już wszelkie decyzje zostaną podjęte krupier oznajmia, iż następuje koniec zakładów i dochodzi do odkrycia kart.

W tym momencie przejdziemy do istoty tej gry, czyli układu kart u krupiera. To on ma najważniejsze znaczenie, gdyż karty przez niego posiadane bez znaczenia na układ mają decydujący wpływ na rozliczenie zakładów. Krupier wśród swych pięciu kart musi posiadać przynajmniej jednego asa i króla. Bez tego całość zakładu oznaczana jest jako niekwalifikowany. Polega to na tym, że bez znaczenia na układ kart gracz otrzymuje tylko podwójną stawkę swego początkowego zakładu oraz zwrot pieniędzy postawionych przy podbiciu stawki.

Inaczej ma się jednak sprawa, gdy krupier ma takie karty. Wtedy o wygranej lub przegranej decyduje lepszy układ kart. W tym wypadku gracz z lepszym układem nie tylko wygrywa rozdanie, lecz także otrzymuje pieniądze z wiązane z wylosowanym przez niego układem kart.

Caribbean stud poker online – pozostałe informacje

W Caribbean stud poker na żywo bardzo ważna jest znajomość układu kart pod względem tabeli wypłat.

Polega to na tym, że w zależności od układu kart dostaniemy zupełnie inną wygraną. Jest tom różnica w przeciwieństwie do innych odmian pokera, gdzie zgarnia się pule, jaka została zebrana od innych graczy.

W tabeli wypłat można zauważyć, że im lepsze karty, tym wyższa wygrana.

Jedna para to z reguły wygrana 1:1, 2 pary to 2:1, full 7:1, kareta 20:1.

Najbardziej opłacalne są jednak pokery, gdzie zwykły wynosić może wygraną 50:1 a królewski od 100 do 200:1.

W czasie obstawiania pierwszego zakładu gracz może się także zdecydować na postawienie na jackpota. Z reguły jest to stała kwota wynosząca 1 euro. Gdy uda się utrafić dobre karty, to wtedy istnieje szansa na wygraną jackpota. Zwykły poker to zwykle 10% z puli, a królewski to pełna pula. Wygrane takie liczy się w dziesiątkach tysięcy euro, czasem powyżej 100, 200 tysięcy.

W Caribbean stud poker na żywo możemy zagrać z prawdziwszym krupierem, który obsługuje grę, a my mamy jej podgląd na żywo. Dzięki temu można poczuć się niczym w prawdziwym kasynie. Warto spróbować w związku z tym także i wersji na żywo.

Caribbean stud poker to zupełnie inna odmiana pokera, którą warto wypróbować także i za darmo w kasynie online.